UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Na pierwszy rzut tradycyjne, wtorkowe (19 sierpnia) jam session w Klubie Krypta, które powoli zbliża się do końca. Start o godz. 20, wstęp 5 zł. Pieniądze te będą wykorzystane na dalsze działania jazzowe.
      
       Warsztaty ceramiczne, ozdabianie masek wikingów i wspólne malowanie na płótnie – to tylko przykładowe atrakcje, jakie czekają na dzieci 20 sierpnia w Janowie. W ramach artystycznego pleneru Impresje, CSE Światowid zaprasza na otwarte zajęcia mieszkańców okolic Janowa, Przezmarka, Komorowa Żuławskiego i Elbląga. Początek o godz. 10.
      
       Już 22 sierpnia, w piątek, dziedziniec Galerii El opanują ci, którym słowo i jego wartość nie są obce. Którzy w tym zwariowanym i nieco chaotycznym świecie poszukują sensu, a przy okazji potrafią zaczarować publiczność, czyli laureaci najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych Festiwali Piosenki Artystycznej. Rusza kolejna, już XVIII edycja Elbląskich Nocy. Początek o godz. 19, na dzień pierwszy, czyli Festiwal Piosenki Wartościowej oraz koncert piosenek Andrzeja Zauchy, ceny biletów rozpoczynają się od 30 zł. Na Kabareton – od 50 zł, a na spektakl muzyczny - od 35 zł.
      
       Natomiast fani bluesa już w piątek (22 sierpnia) będą mogli zajrzeć do Mjazzgi, która tym razem sprowadziła do siebie Giles Robson and The Dirty Aces, czyli zespół rodem z Wielkiej Brytanii. Start o godz. 20.30, bilety 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
      
       A już w czwartek (21 sierpnia) warto zajrzeć do Nowego Dworu Gdańskiego. To tam odbędzie się festiwal Open Delta, który co roku zabiera publiczność w różne rejony świata, tym razem m.in. do folkowych Czech i na folkową Słowację. Festiwal rozpocznie się warsztatami o godz. 17.
      
       W niedzielę (24 sierpnia) na boisku przy Tawernie Tortuga rozegrane zostaną Mistrzostwa Elbląga w Plażowej Piłce Siatkowej. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji i niespodzianek z nagrodami. Początek o godz. 9.
      
       Pod znakiem sportów wytrzymałościowych odbędzie się druga edycja Enduroman, imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Elaktywni. W piątek o godz. 17 zawodnicy będą pływać w rzece Elbląg między mostami, w sobotę od godz. 8 - ścigać się na rowerach, a w niedzielę od godz. 10 pokonywać góry i doliny w Bażantarni.
      
       Już w niedzielę, 24 sierpnia odbędzie się 3. edycja Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku. To niezwykle ciekawa impreza na kulturalnej mapie Polski. W tym roku na uczestników czeka wiele atrakcji. Początek o godz. 9.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama