UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-08-25
Aktualizowany 2014-08-25 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 25 sierpnia) w Kaczym Bagnie o godz. 21 będzie ostatnia okazja, żeby zobaczyć amatorski spektakl "Martletacje". Wstęp jest wolny.
      
       We wtorek (26 sierpnia) o godz. 18 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędzie się wernisaż prac uczestników czwartej edycji kursów fotografii. Wstęp wolny.
       Natomiast w godzinnach porannych od godz 8 do godz 12 w CSE Światowid odbędzie się Wampiraida, czyli akcja poboru krwi. Zachęcamy wszystkich do oddania krwi - na krwiodawców czeka nie tylko czekolada (czy wiecie, że oddając krew w centrum krwiodawstwa lub podczas akcji oddawania krwi moża otrzymać zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy?).
       Wieczorem o godz. 20 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na sesję jazzową. Wstęp na jam session 5 zł.
      
       Jak prawidłowo nosić i kłaść dziecko? Co robić, żeby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo? Można będzie dowiedzieć się w czwartek (28 sierpnia) od godz. 15 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na spotkaniu z cyklu „Wyspa malucha” z fizjoterapeutką Elżbietą Szarko. Wstęp wolny.
       Klub Szachowy "Start" Elbląg wznawia - po kilkutygodniowej przerwie letniej - zajęcia szachowe w Klubie Olimpijczyka (Hala MOS) przy ul. Kościuszki 77a. W czwartek rozegrany zostanie drugi wakacyjny turniej.
      
       MOS zaprasza wszystkich na rodzinne zawody lekkoatletyczne, które odbędą się w piątek (29 sierpnia) o godz. 16 na boisku lekkoatletycznym przy ul. Saperów w Elblągu. zgłoszenia przez stronę organizatora i przed zawodami do godz. 15.45. Udział bezpłatny.
      
       Już po raz dziewiąty okres wakacyjny zamknie plenerowa impreza. Od piątku do niedzieli (29-31 sierpnia) odbywać się będzie 9. Elbląskie Święto Chleba. Na Starym Rynku rozgoszczą się producenci regionalnych smaków, ale także twórcy ludowi. Rządzić będzie chleb orkiszowy, razowy, wileński lub ze słonecznikiem. Do tego miód, aromatyczne wędliny, sery. Będą też napitki, a nade wszystko dobra zabawa.
      
       W sobotę (30 sierpnia) na elbląskim Starym Mieście odbędzie się 6. edycja Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego. Program Festiwalu jest zróżnicowany tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. W ramach Festiwalu będzie też okazja do poznania Elbląga i okolic, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Starostwo Powiatowe w Elblągu zapraszają do udziału w trzech ciekawych wycieczkach z przewodnikami. Wycieczki odbędą się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
       Tego samego dnia odbędzie się też trzynasta w tegorocznej edycji akcji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Bażantarnia - nasze małe Bieszczady”. Zbiórka o godz. 10 przy muszli koncertowej w Bażantarni.
       Również w sobotę w Elblągu organizowana będzie akcja pod hasłem „Motoserce”, której celem jest zbiórka krwi dla najmłodszych pacjentów. Autobus do zbiórki krwi będzie stał przy Ratuszu Staromiejskim  w godz. 8-15.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama