UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Na początku i w środku tygodnia dominują wydarzenia raczej kameralne, za to na koniec będzie z pompą i w międzynarodowym, mistrzowskim towarzystwie - a to za sprawą 15. Baltic Cup.
      
       We wtorek (14 października) o godz. 18 na Małej Scenie teatru w ramach cyklu Scena przy stoliku zaprezentowany zostanie tekst japońsko-amerykańskiego dramaturga Chiori Miyagawa pt "Hiroszima moja miłość". Wstęp wolny. Rezerwacja zaproszeń tel. 55 641 97 00 wew. 284.
       W środę (15 października) o godz.13 Galeria Manu-el zaprasza na otwarcie wystawy prac Sabiny Gadzały pt. „Wybrałam pasję”.
       W czwartek (16 października) odbędzie się kolejne, tym razem bardzo muzyczne „Spotkanie z pasjami” z dwójką bohaterów: Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem. Zapraszamy o godz. 11 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 15.30 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elbląga zaprasza do auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22 na wykład otwarty "Formy i metody pomocy dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi oraz ich rodzicom".
       Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz Galeria Na Wyspie w tym dniu o godz. 17 zapraszają na wernisaż wystawy Zbigniewa Szmurło "Drzew rozkwitłych rozmarzenia późne".
       Godzinę później Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Jakuba Słomkowskiego "Święty/Animal – Ofiara".
       Na wszystkie powyższe wydarzenia wstęp wolny.
      
       W czwartek (16 października) o godz. 20 Sąsiedzi zapraszają na akustyczne granie z Gracjanem Kalandykiem w roli głównej. W piątek natomiast odbędzie się Biesiada Szantowa z Markiem Płońskim, a na sobotę zaplanowano mocne uderzenie w wykonaniu dwóch kapel: Messter oraz Manipulation.
      
       W piątkowe popołudnie o godz. 17.30 Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza na spotkanie z Pawłem Jacewiczem i wyprawę po Ameryce Południowej. Udział w spotkaniu bezpłatny.
       O tej samej porze Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają do Galerii Spatium Novum na wernisaż wystawy zatytułowanej „Grafika dla Elbląga”. Autorką prezentowanych prac jest artysta-plastyk Halina Różewicz-Książkiewicz.
       Zapowiadany na piątek o godz. 18 koncert piosenek z elbląskiego musicalu został odwołany.
      
       Piękno tańców standardowych i gorące latynoamerykańskie rytmy. Występy najlepszych par, a także pokazy mistrzów. To wszystko już od piątku (17 października) w Elblągu podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Tańca "Baltic Cup". Organizatorzy zapraszają na trzydniowe, międzynarodowe święto tańca. W piątek od godz. 14 w kombinacji 10 tańców będą zmagali się juniorzy. W sobotę i niedzielę od godz. 10 będzie można oglądać turniejowe występy dorosłych par. A będzie na co popatrzeć! Tancerze z całego świata dadzą popis swych umiejętności w rankingowym turnieju WDSF Word Open Standard. Rozegrany zostanie także turniej WDSF International Open Latin. Najlepsze pary będzie można oglądać podczas gali finałowej. Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) 80 zł. Polecamy szczególnie!
      
       W tym roku przypada 170-lecie założenia Zboru Baptystów w Elblągu. Obchody jubileuszu odbędą się w dniach 18 i 19 października (sobota i niedziela). Wszyscy goście są mile widziani. Wstęp wolny.
      
       W sobotni poranek (18 października) Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają wszystkich miłośników grzybów na grzybobranie w lasach w okolicy Elbląga. Zbiórka o godz. 9 w miejscu postoju pojazdów „Rangóry” – leśnictwo Jagodno. Na zakończenie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek.
       Nieco później odbędzie się piętnasta w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Tajemnice Parku Planty”. Zbiórka o godz. 10 przy ul. Krótkiej 5 pod siedzibą PTTK Elbląg. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
       Z kolei o godz. 11 rozpocznie się jedyny w województwie warmińsko-mazurskim turniej PFS kat B+. Turniej squasha rozegrany zostanie w trzech kategoriach: junior, kobiety oraz open.
       O tej samej porze Scena na Piętrze, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” czeka na gości „Bajkowego weekendu dla najmłodszych”. Tym razem zapraszając spotkanie z Jagodą Falarz, autorką „Czytanek Piekarczyka”. Wstęp jest wolny.
       W samo południe Elbląskie Amazonki po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w Marszu Zdrowia „Kocham Cię Życie”. Różowy Marsz przypomina o walce z chorobą raka piersi, która wcześnie wykryta i wyleczona daje szanse na dalsze zdrowe życie.
       Sobotni wieczór warto spędzić w Mjazzdze z Pablopavo i Ludzikami - jednym z najciekawszych obecnie polskich tekściarzy, którego "Dancingowa Piosenka Miłosna" szturmem podbiła rozgłośnie radiowe. Koncert o godz. 20.15. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W niedzielę (19 października) o godz. 19 polecamy koncert kameralny na XVIII-wiecznych organach Hildebrandta w Pasłęku. Przy organach zasiądzie Radosław Kuliberda. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku. Wstęp wolny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama