UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W Bibliotece Elbląskiej w dziś (poniedziałek, 20 października) o godz. 9.30 rozpoczęła się konferencja naukowa „Kopernik w Elblągu”. Zapraszamy do udziału uczniów, studentów, nauczycieli, w tym nauczycieli historii, fizyki i geografii oraz wszystkich mieszkańców, dla których poznanie i kultywowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego miasta i regionu jest ważne i bliskie. Udział bezpłatny.
      
       Elbląscy muzealnicy zapraszają we wtorek (21 października) o godz. 17.30 na kolejne spotkanie w ramach kawiarenki historycznej. Tym razem opowiedzą o dziejach swojego muzeum, które tradycją sięga 150 lat i jest najstarszą placówką gromadzenia zbiorów i ochrony dziedzictwa w dzisiejszym województwie warmińsko-mazurskim.
       Wieczorem natomiast Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza o godz. 20 na 27. jam session w tym sezonie.
      
       W środę, 22 października Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zaprasza na dwa wykłady otwarte z zakresu: branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) o godz. 9 w Instytucie Ekonomicznym oraz tematyki coachingu o godz. 15 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym.
       Z kolei o godz.18 w Galerii Zum przy ul. Kowalskiej 3-5/D w Elbląg odbędzie się wernisaż malarstwa Anny Orbaczewskiej.
       Wieczorem rewelacja dla poszukujących niezwykłych doznań muzycznych! W ramach europejskiej trasy koncertowej o godz. 20.15 w elbląskim klubie muzycznym Mjazzga koncertować będzie z kwartetem smyczkowym A Gambler's Hand Sean Noonan, amerykański perkusista awangardowy. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu. Dla wymagających melomanów pozycja obowiązkowa. Polecamy!
      
       W czwartek (23 października) o godz. 16.30 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci w wieku 4-5 lat wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka, podczas którego poznają historię sprytnej myszki z książki pt. „Gruffalo” Julii Donaldson. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy.
       Z kolei Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza o godz. 18 na spotkanie z poetką Mirosławą Maciejczak. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Popołudnia z książką i nie tylko”.
       O tej samej porze Liceum Plastyczne zaprasza na I piętro empory Galerii El, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy prac powstałych w pracowni serigrafii w ubiegłym roku szkolnym, a w CSB „Światowid” odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy z okazji obchodów 70-lecia powstania Orkiestry Wojskowej w Elblągu. Wstęp wolny.
       Wieczorem zagra w Elblągu Jacek Dewódzki & Kontrabanda. To świeży twór czterech wybitnych muzyków, których doświadczenie sceniczne to już dojrzałość w najwyższej postaci. Koncert o godz. 20.30 u Sąsiadów. Bilety do nabycia już od 29 września: przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 25 zł.
       W tym samym czasie w klubie Mjazzga jedyny koncert w Polsce w ramach swojej europejskiej trasy zagra Hedvig Mollestad Trio. To zespół wyjątkowy. Muzycy po akademiach jazzowych grają z energią najlepszych grup rockowych. Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu. Polecamy!
      
       W piątek (24 października) od godz. 15 zapraszamy rodziców z dziećmi do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na kolejne spotkanie z cyklu „Wyspa malucha” z fizjoterapeutką Elą Szarko. Podczas zajęć Pani Ela podpowie młodym rodzicom, co robić aby rozwój ich pociech przebiegał prawidłowo. Zajęcia odbywają się bezpłatnie.
       Natomiast o godz. 18 czeka nas kolejna odsłona Elbląskiej Sceny Literackiej. Stowarzyszenie "Alternatywni" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu otworzą Małą Scenę na poezję, muzykę, metaforykę. Bohaterem spotkania będzie Wojciech Jacek Pelc. Wstęp wolny.
       Wieczorem w klubie Mjazzga odbędzie się przedostatnia tegoroczna edycja Grafataku, podczas której zwyciężczyni poprzedniego starcia, Jadzia, skonfrontuje swoje umiejętności z pretendującym do miana zwycięzcy Alchimem. Wstęp wolny.
      
       Występy zespołów dziecięcych, taneczne warsztaty, kiermasz rękodzieła, degustacja potraw rosyjskich i ukraińskich – to tylko niektóre z atrakcji Good Artcountries Festiwal. Siódma edycja odbędzie się w sobotę (25 października) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp wolny.
       Grzegorza Turnaua elbląskiej publiczności nie trzeba przedstawiać. W naszym mieście od lat ma swoich wiernych słuchaczy, którzy ponownie będą mieli okazję spotkać się z nim w sobotni wieczór o godz. 19. Artyście podczas koncertu towarzyszyć będą Elbląska Orkiestra Kameralna, Dorota Miśkiewicz oraz zespół znakomitych muzyków. Bilety wyprzedane. Podwójne zaproszenie do wygrania w naszym konkursie!
       W sobotę o godz. 16 w hali sportowej w Centrum Sportu i Biznesu przy Al. Grunwaldzkiej II drużyna LKS Mlexer rozegra mecz z UKS Olimp Kętrzyn. Natomiast w niedzielę (26 października) I drużyna LKS Mlexer podejmować będzie drużynę MUKS Piłeczka Pisz. Mecz zostanie rozegrany rownież w hali CSB o godz. 11. Wstęp wolny.
       Godzinę później w 3. kolejce spotkań III ligi mężczyzn piłkarzy ręcznych Meble Wójcik II Elbląg zagrają na własnym parkiecie z UKS Olimp Bolszewo. Mecz odbędzie się w hali MOS przy ul.Kościuszki 77a. Wstęp wolny.
       W tym roku chór „Redemptoris” obchodzi 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w sobotni wieczór w kościele przy ul. Robotniczej o godz. 18 odbędzie się uroczysta msza św., a po niej koncert jubileuszowy.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama