UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-11-03
Aktualizowany 2014-11-03 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Stałych bywalców nie trzeba przekonywać, że „Elbląg na dużym ekranie” to nie tylko historyczne filmy o mieście. W dużej sali Kina Światowid prezentowane są stare filmy i kroniki Elbląga, okraszane anegdotami i opowieściami z historii naszego miasta. Seans „Statkiem po trawie - dzieje Kanału Elbląskiego” rozpocznie się dziś (poniedziałek, 3 listopada) o godz. 18. Wstęp wolny.
      
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza rodziców bądź opiekunów z dziećmi w wieku 2-3 lata na listopadowe spotkania w ramach cyklu „Poranek malucha z ... książką”. We wtorek (4 listopada) o godz. 10.30 Poranek malucha z ... „Synkiem Gruffalo”.
       Wieczorem natomiast propozycja literacka dla dorosłych - wiersze oraz proza poetycka Tadeusza Stirmera, Romka Knapa, Artura Fryza, Piotra Fedorczyka czy elblążanina, Ireneusza Pietronia. To wszystko usłyszycie podczas Zaduszek Poetyckich, które odbędą się na Małej scenie elbląskiego Teatru. Początek o godz. 18. Na oba spotkania wstęp wolny.
       Był znanym żużlowcem, po wypadku na torze stracił władzę w nogach. Ale nie stracił woli walki o zdrowie i swoją przyszłość. Już jako niepełnosprawny sportowiec został dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim. Film o Rafale Wilku wyprodukował elblążanin Robert Szaj. Ogólnopolska premiera odbędzie się już 4 listopada o godz. 18 w kinie Światowid. Wstęp na premierę filmu o Rafale Wilku jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które można odebrać w kasie kina Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, na każdego będzie czekał też prezent – film DVD o Natalii Partyce.
      
       W związku z przypadającą na ten rok 100. rocznicą urodzin Bohumila Hrabala w środę (5 listopada) o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się otwarcie wystawy „Bohumil Hrabal, to już 100 lat...” oraz spotkanie z Maciejem Robertem i Jakubem Łysakowskim na temat adaptacji filmowych prozy Bohumila Hrabala. Wstęp wolny.
      
       Zaduszki Jazzowe to jedno z najbardziej popularnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych już nie tylko Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, ale i samego Elbląga. W czwartek (6 listopada) o godz. 18 w MDK-u przy ul. Bema 37 po raz kolejny salę widowiskową wypełnią jazzowe dźwięki. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 20 w Pubie „Sąsiedzi” odbędzie się koncert patriotycznych piosenek, podczas którego usłyszymy najbardziej rozpoznawalne pieśni przedstawiające historię bojów o niepodległość, ale także te mniej znane dotyczące min. Żołnierzy Wyklętych i historii najnowszej.  Na oba koncerty  wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 13 w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137 obędzie się wykład otwarty dra hab. Piotra Uziębło pt. „Jak i dlaczego wybieramy radnych? Kilka uwag o prawie wyborczym do samorządu terytorialnego.” Wstęp jest wolny.
      
       Piątek (7 listopada) również koncertowy. Najpierw Elbląska Orkiestra Kameralna zaskoczy melomanów nietypowym składem instrumentalnym. Magię afrykańskiej marimby, jazzowego wibrafonu, bongosów, werbli i gongu pokaże Radosław Szarek, profesor Akademii Muzycznej w Norymberdze. Za pulpitem dyrygenckim stanie wszechstronnie utalentowany maestro Robert Kabara. Początek koncertu o godz. 19 w Ratuszu Staromiejskim. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).
       W ramach koncertowych spotkań z muzyką electro i synth popową na scenie klubu Mjazzga gościli już FWF i Kamp!. Świetnym podsumowaniem tego niezwykle energetycznego i tanecznego cyklu będzie ostatnie w tym stylu spotkanie w tym roku. W piątek Mjazzgę w pozytywne wibracje wprowadzi Rebeka. Bilety: 25 zł przedsprzedaż (ilość ograniczona) i 30 zł.
       U Sąsiadów z kolei zabrzmi rock'n'roll - zagra tu Trzynasta w Samo Południe - piątka szalonych, młodych, absolutnie zakochanych w muzyce facetów. Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.
       Natomiast o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędzie 5. Jubileuszowy Koncert Jazzowy. Wstęp wolny.
       Jest też propozycja filmowa - o godz. 18 w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha w ramach pokazów pofestiwalowych 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy zobaczycie dwa filmy dokumentalne: „Holocaust – klej do tapet?” oraz „Nigdy nie zapomnij kłamać”. Wstęp wolny.
      
       Weekend (8 -9 listopada) dla odmiany na sportowo. W sobotę w Bażantarni zostaną rozegrane kolejne zawody VI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Zbiórka przy restauracji. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godz. 9.15-9.45. Opłata startowa wynosi 5 zł od dorosłego uczestnika.
       Natomiast w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej odbędzie się drugi turniej Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym.  Zgłoszenia od godz. 9.45, początek turnieju zaplanowano na godz. 10.
       W niedzielę o godz. 9 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza rozegrany zostanie turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Zapisy w godz. 8.00-8.45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama