UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-11-17
Aktualizowany 2014-11-17 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek, 18 listopada o długowieczności jako problemie XXI wieku i o żuławskich mennonitach opowiedzą wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu na kolejnym spotkaniu w ramach Akademii Seniora, które odbędzie się o godz. 15.30.
       Natomiast o godz.17 Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Bajka" w Pieniężnie pt. Sztuka bez barier.
       Godzinę później Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zapraszają do Biblioteki Elbląskiej ul. Św. Ducha na Koncert Donacyjny z udziałem Moniki Matysiak – skrzypce i Katarzyny Markiewicz – fortepian. Na wszystkie te wydarzenia wstęp wolny.
       O tej samej porze Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Stowarzyszenie Eurofamilia zapraszają na spotkanie Sceny przy stoliku. Na Małej Scenie Teatru odbędzie się prezentacja tekstu Gery Thijsa "Pocałunek". Bezpłatne zaproszenia do odbioru w teatrze.
       Wieczorem Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na 29. w tym roku jam session. To już prawie koniec wieczorów z jazzem, wiec warto zajrzeć do klubu o godz. 20.
      
       W środę 19 listopada o godz. 20.15 w klubie Mjazzga ponownie zabrzmi blues w najlepszym wydaniu. Tym razem spotkamy się z Schroeter & Breitfelder Trio z Niemiec, którzy jako jedyna europejska grupa wygrali International Blues Challenge w Memphis USA. Bilety w cenie 30 zł przedsprzedaż i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W czwartek, 20 listopada o godz. 9.30 i 11.30 Kwartet smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Agitato zaprasza na zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Bilet wstępu to 5 zł.
       Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza na VIII Interdyscyplinarną Międzynarodową Konferencję Naukową z cyklu „Oblicza Internetu”. Hasłem tegorocznej konferencji będą Sieciowe dyskursy. (Roz)poznawanie cyfrowego świata.
       Z kolei o godz. 18 Biblioteka Elbląska zaprasza do Sali „U św. Ducha” na jesienny koncert fortepianowy w wykonaniu dwójki młodych i bardzo utalentowanych wykonawców: Zuzanny Jargieło i Adama Piórkowskiego. W programie m.in. utwory: Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Wstęp wolny.
       Godzinę później w ramach 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych z recitalem akustycznym wystąpi w „Światowidzie” Szymon Wydra. Bilety na recital 25 zł normalny i 20 zł ulgowy. 
       W trakcie 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które w czwartek rozpoczną się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” są nie tylko koncerty. W programie znalazły się m. in. wystawy, warsztaty, happening artystyczny i wiele innych. Polecamy!
       Po środowym spotkaniu z bluesem, w czwartkowy wieczór w Mjazzdze nadejdzie pora na dawkę dobrego rockowego grania. Klasyczne trio krakowskie Cinemon w ramach trasy koncertowej zawita do Elbląga. To propozycja dla miłośników tradycji Led Zeppelin na równi ze scenicznym żywiołem White Stripes. Bilety w cenie 15 zł. W tym tygodniu w Mjazzdze odbędzie się jeszcze koncert w sobotę, 22 listopada - Indios Bravos, niestety bilety już zostały wyprzedane.
      
       W piątek, 21 listopada od godz. 16 zapraszamy do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej na „Wymienialnię ubrań i zabawek”. Akcja odbędzie się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
       Natomiast o godz. 18 w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha obejrzycie dwa kolejne filmy dokumentalne: „Myśląc o Auschwitz”oraz „Żydowski kardynał”. Wstęp wolny.
       Muzyczną gwiazdą piątkowego wieczoru Międzynarodowych Spotkań Artystycznych będzie zespół Jafia Namuel. Bilety na koncert 15 zł normalne, ulgowe po 10 zł.
      
       W sobotę, 22 listopada o godz. 18 odbędzie się kolejne spotkanie Elbląskiej Sceny Literackiej realizowane przez Stowarzyszenie "Alternatywni" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka. Będzie ono poświęcone debiutanckiemu tomikowi Bogumiły Salmonowicz "BoSa".
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama