UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2015-04-07
Aktualizowany 2015-04-07 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Święta, Święta i po Świętach... Na pocieszenie przypominamy, że zostały tylko cztery dni do weekendu. Do tego tydzień obfitować będzie w różnorodne wydarzenia muzyczne!
      
       Dziś (wtorek, 7 kwietnia) na dobry początek skróconego tygodnia proponujemy jazz - o godz. 19.30 w Krypcie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu jam session. Wstęp 5 zł.
       W środę, 8 kwietnia Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, Galeria na Wyspie, zaprasza na kolejny wernisaż - o godz. 17 przy ul. Warszawskiej 51 odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Cezarego Tomy, pt. Piaskowe kompozycje. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 17.45 w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie w Klubie Czarnej płyty. Tym razem Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu wraz z Andrzejem Sywulą – koneserem muzyki wszelakiej, chcą "Ocalić od zapomnienia" twórczość Marka Grechuty. Na oba wydarzenia w MDK-u wstęp wolny.
      
       W czwartek, 9 kwietnia o godz. 9.45 w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się VI edycja konferencji naukowej nt: Gospodarka i społeczeństwo w europejskiej perspektywie. Nowe trendy i zjawiska w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski i Unii Europejskiej.
       Z kolei o godz. 10 w Auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się wykład znanego holenderskiego rzeźbiarza Rinusa Roelofsena.
       Wieczorem o godz. 18 Elbląska Orkiestra Kameralna koncertowo przywita wiosnę. Tę barwną porę roku rozpocznie występ wybitnej polskiej skrzypaczki Anny Marii Staśkiewicz i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, pod dyrekcją Maestro Marka Mosia w Bibliotece Elbląskiej. Bilety na koncert w cenie: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy). Polecamy!
       Dobrego jazzu nigdy za wiele! O godz. 20.15 na scenie klubu Mjazzga będzie okazja posłuchać kwintetu rewelacyjnego młodego skrzypka Tomasza Chyły. Bilety w cenie 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu. Warto!
      
       W piątek, 10 kwietnia o godz. 18 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Janiny Olejnik pt. „Zamiast”, który odbędzie się w mini galerii „Rudy kot”. Wstęp wolny.
      
       W sobotni poranek, 11 kwietnia odbędzie się pierwsza w tym roku wycieczka z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Tym razem Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza do Gminy Gronowo Elbląskie. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc w autokarze.
       O godz. 10 rozegrane zostaną Kolejne zawody VI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem zawodnicy będą rywalizowali na trasie Elbląg-Prochownia. Zbiórka na parkingu Stagniewo, na trasie Elbląg-Kamiennik Wielki/Pomorska Wieś. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9.30-9.45.
       W sobotę odbędzie się w Elblągu turniej squash o puchar Ślimaka kategorii B+. Zostanie on rozegrany w trzech kategoriach: juniorskiej, kobiet oraz open. Zapisy przyjmowane są do 8 kwietnia.
       Natomiast w weekend, 11-12 kwietnia B&M Tennis Club organizuje kolejny turniej tenisowy dla dzieci w wieku do lat 8 i 10. Tym razem turniej odbędzie się w Ostródzie. Zgłoszenia do 9 kwietnia. Wpisowe: 50 zł.
      
       W niedzielę, 12 kwietnia o godz. 9 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza rozegrany zostanie kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Zapisy w godz. 8-8.45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.
      
       Elbląscy tancerze w niedzielę, 12 kwietnia o godz. 11 w sali kinowej CSE Światowid organizują charytatywny pokaz tańca dla chorującej na nowotwór 8,5-letniej Liwii. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć balet, taniec towarzyski, hip-hop, disco i taniec współczesny. Zachęcamy bardzo do udziału i wsparcia - zebrane pieniądze będą przeznaczone na cele medyczno-lecznicze i pielęgnacyjne.
      
       W weekend czeka nas kolejny koncert w Mjazzdze. Legenda trójmiejskiej sceny alternatywnej, komentatorzy zastanej rzeczywistości, wciąż pełni energii, szczerego przekazu, autoironii, sarkazmu, dystansu i poczucia humoru - kultowa Bielizna zagra w Mjazzdze w sobotę.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama