UWAGA!

Wakacyjna dawka muzycznych emocji

 
Elbląg, Chór Cantata wystąpił dziś z Elbląską Orkiestrą Kameralną
Chór Cantata wystąpił dziś z Elbląską Orkiestrą Kameralną (fot. WS)

„Thriller” Michaela Jacksona, „Who wants to live forever” zespołu Queen, „Over the rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik z Oz” – to tylko niektóre utwory, jakie mogliśmy usłyszeć podczas dzisiejszego (5 lipca) koncertu w wykonaniu Chóru Cantata i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Gościem koncertu był premier Donald Tusk.

Chór Cantata to zespół niesamowitych głosów, działający w Elblągu od ponad 25 lat. Skupia w swoich szeregach osoby różnych zawodów, ludzi w różnym wieku, których łączy miłość do śpiewu. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów. Najważniejszym było dwukrotne zdobycie srebrnego medalu na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. Johannesa Brahmsa w niemieckim Wernigerode. W 2008 roku chór otrzymał również certyfikat i prestiżowy tytuł „Chór Cantata – Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”. Dyrygentem i dyrektorem artystycznym Cantaty jest Marta Drózda-Kulkowska.
       Elbląska Orkiestra Kameralna jest bardzo młodą instytucją, mającą niespełna sześcioletnią historię. Mimo tak młodego wieku orkiestra ma za sobą pasmo sukcesów. Koncertowała z wieloma wybitnymi polskimi muzykami i artystami oraz uczestniczyła w wielu wydarzeniach muzycznych o randze ogólnopolskiej i europejskiej. W jej skład wchodzą młodzi i utalentowani absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej. Soliści i dyrygenci współpracujący z Orkiestrą są artystami uznanymi w Polsce i za granicą. Niedawno muzycy powrócili z tournee w Hiszpanii.

  Elbląg, Wśród słuchaczy był premier RP Donald Tusk
Wśród słuchaczy był premier RP Donald Tusk (fot. WS)


       Gośćmi dzisiejszego koncertu „Powitanie wakacji” w ramach Coolturalnej Starówki, który odbył się w Galerii El, byli premier Donald Tusk i Elżbieta Gelert.
       Artyści zaprezentowali się również w niecodziennym repertuarze i wykonali utwory z najsłynniejszych filmów i musicali. Usłyszeliśmy utwory nostalgiczne, jak: „Who wants to live forever” zespołu Queen z filmu „Nieśmiertelny”, „Thriller” Michaela Jacksona, „Over the rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik z Oz”, „Wieża Babel” z musicalu „Metro”. Moc emocji wywołały także bardziej żywe utwory: „Mamma Mia” ABBY czy „The time of my life” z „Dirty dancing”. Aranżacje utworów specjalnie na ten koncert napisał kompozytor i dyrygent Jacek Sykulski, który tego dnia poprowadził muzyków.
       Największe wrażenie wywołał utwór „Upiór w operze” z musicalu „The Phantom of the Opera”. Nie zabrakło bisów, zabisowano utworem „Who wants to live forever” w niesamowitym wykonaniu Piotra Lasoty.
      
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama