UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wakacyjny koncert w bibliotece

Elbląg, Janusz Strobel
Janusz Strobel

24 sierpnia o godz. 18 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” na koncert Anny Stankiewicz i Janusza Strobla „Trzeba marzyć”. Będą mieli Państwo okazję wysłuchać interpretacji znanych piosenek w wykonaniu uzdolnionej wokalistki i wybitnego gitarzysty. Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w bibliotece.

Program koncertu to piosenki Janusza Strobla napisane wspólnie z najwybitniejszymi polskimi autorami – Jonaszem Koftą, Magdą Czapińską, Janem Wołkiem. Do najbardziej znanych należą „W moim magicznym domu”, „Trzeba marzyć”, „Księżyc w nowiu”, „Więc jak”, „Nieobecni”. Aksamitna barwa głosu wokalistki, brzmienie gitary klasycznej i poetyckie teksty wprowadzają słuchaczy w magiczny, skłaniający do refleksji nastrój.
      
       Janusz Strobel
to znany gitarzysta i kompozytor Gdańsku. Pochodzi z rodziny o dużych tradycjach muzycznych. Ojciec był chórmistrzem, matka pianistką. Edukację muzyczną rozpoczął od gry na skrzypcach i fortepianie, jednakże fascynacja gitarą, a następnie malarstwem i rzeźbą przerwały tradycyjny tok nauczania i zmusiły do poszukiwań właściwej dla siebie drogi. W 1969 r. Janusz Strobel przeniósł się do Warszawy i za namową Henryka Albera stworzyli wspólnie legendarny już dziś Duet Gitar Klasycznych Alber-Strobel (w 2007 roku wznowiono ich płytę na CD). W pierwszym roku pracy Duet został laureatem prestiżowego festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. Niezwykła popularność Duetu przez kilkanaście lat dała muzykom możliwości nagraniowe i koncertowe na całym świecie. Problemy lat osiemdziesiątych doprowadziły do przerwania działalności duetu i przez kilka lat Janusz Strobel koncertował solo poza granicami kraju. Po powrocie założył zespół „Just quartet”. Dwuletnią działalność grupy uwieńczyła płyta nagrana dla Polish Jazz. Wkrótce, krystalizując swoje marzenia, Artysta stworzył z wybitnymi muzykami jazzowymi, kontrabasistą Mariuszem Bogdanowiczem i perkusistą Piotrem Biskupskim, nowy zespół – „Janusz Strobel Trio”. Współpraca z wirtuozami tej klasy pozwala mu w pełni realizować swoje zamierzenia artystyczne. Janusz Strobel to również kompozytor. Tworzył piosenki m.in. na zamówienie Ireny Santor, Ewy Bem, Edyty Geppert, Ryszarda Rynkowskiego, a także Hanny Banaszak. Z Panią Hanną Banaszak występuje często jako akompaniator. Pisał muzykę do piosenek takich sław jak Jonasz Kofta, Jan Wołka, Wojciech Młynarski i Magda Czapińska. Wiele z tych tytułów weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej (np.: "W moim magicznym domu", "Trzeba marzyć", "Nieobecni", "Więc jak?", "Księżyc w nowiu”, „Łagodna” i wiele innych).
      
       Anna Stankiewicz to piosenkarka młodego pokolenia o niezwykłej, ciepłej barwie głosu. Jest laureatką wielu konkursów: Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku, 1997; Kokonkursu Poezji „Pranie 97”; III Ogólnopolskiego Festiwalu Sing Jazz Blues w Białymstoku, 1998; VII Przeglądu Piosenki Francuskiej G. Brassensa w Warszawie.
      
       Na koncert zapraszają Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Elblągu i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w Bibliotece Audiowizualnej Gotycka.pl przy ul. św. Ducha.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama