UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walentynki na jazzowo z Atom String Quartet

 
Elbląg, Walentynki na jazzowo z Atom String Quartet
fot. Stefan Curta

W Walentynki, 14 lutego w sali koncertowej ZPSM wystąpi wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną jeden z najciekawszych w Polsce kwartetów smyczkowych, jedyny grający jazz - Atom String Quartet. Zespół ceniony jest za oryginalność, niepowtarzalne brzmienie i energię sceniczną. Muzycy wystąpią pod batutą Krzysztofa Herdzina. Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza wszystkich zakochanych, przede wszystkim w muzyce.

Przed spotkaniem z elbląską publicznością elbląska orkiestra zadała Atom String Quartet kilka pytań:
       EOK: Atom String Quartet gościł w Elblągu w 2013 roku. Przez ten czas nie ustawaliście w koncertowaniu, nagrywaniu nowych płyt, poszerzaniu listy artystów, z którymi współpracujecie. Gdybyście mogli wymienić trzy najważniejsze, Waszym zdaniem, wydarzenia lub osiągnięcia zespołu ostatnich czterech lat?
       ASQ: Ważnym wydarzeniem dla naszego zespołu było wydanie dwupłytowego albumu "AtomSPHERE" we wrześniu 2015 roku, który spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i publiczności. Ogromnym przeżyciem dla zespołu była współpraca z wybitnymi muzykami: Branfordem Marsalisem - podczas serii koncertów "BMW Jazz Club" (grudzień 2015), Bobbym McFerrinem podczas - Fesitwalu "Solidarity of Arts" (sierpień 2013), Leszkiem Możdżerem, z którym wystąpiliśmy w Filharmonii Berlińskiej (maj 2014) - zapis tego koncertu ukazał się nakładem niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT. Duże znaczenie ma dla nas współpraca z Adzikiem Sendeckim, z którym mamy zaszczyt często koncertować - spotkania z tym artystą są dla nas źródłem nieskończonych inspiracji. Przez ostatnie 4 lata udało nam się także odwiedzić wiele nowych miejsc, koncertowaliśmy min. w Kanadzie, Maroku, Katarze, Kairze, Paryżu, Londynie, Wiedniu.
       - Koncert poprowadzi Krzysztof Herdzin – nie jest to Wasz pierwszy wspólny projekt. Jak układa się Wasza dotychczasowa współpraca?
       - Krzysztof Herdzin jest wybitnym polskim pianistą jazzowym, aranżerem i kompozytorem. Jego wszechstronne zainteresowania oraz doskonała znajomość wielu gatunków muzycznych sprawia, że praca z nim jest dla nas zawsze ogromną przyjemnością. Bardzo cieszy nas to muzyczne spotkanie, zwłaszcza, że po raz pierwszy zadyryguje tak wieloma naszymi kompozycjami.
       - Na liście artystów, którzy najbardziej inspirują Atom String Quartet są...
       - Oprócz wymienionych już: Branforda Marsalisa, Vladyslva 'Adzika' Sendeckiego, Bobby`ego McFerrina inspiruje nas także twórczość Turtle Island Quartet ,The Danish String Quartet, a także wybitnego polskiego skrzypka, zmarłego przed 38 laty - Zbigniewa Seiferta.  
       - Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?
       - Jesteśmy tuż po nagraniach materiału na naszą najnowszą płytę. Mamy nadzieję, że ukaże się wiosną tego roku. Poza naszą normalną działalnością koncertową, czeka nas w tym roku wiele ciekawych projektów z gośćmi, min. z Dorotą Miśkiewicz (piano.pl), Natalią Kukulską, zespołem Zakopower czy Adzikiem Sendeckim.
       - Koncert z Elbląską Orkiestrą Kameralną przypada na 14 lutego – Walentynki. Czy obchodzicie Dzień Zakochanych? Jeśli ten dzień ma dla ASQ szczególne znaczenie, czego chcielibyście życzyć elbląskiej publiczności.
       - Można powiedzieć, że Dzień Zakochanych obchodzimy każdego dnia i tego właśnie chcielibyśmy życzyć elbląskiej publiczności - aby Walentynki trwały przez cały rok!
      
      
       Atom String Quartet, w składzie:
       Dawid Lubowicz - skrzypce
       Mateusz Smoczyński - skrzypce
       Michał Zaborski - altówka
       Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
       Krzysztof Herdzin - fortepian/dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie między innymi:
       kompozycje Atom String Quartet: Manhattan Island, Iława, Too Late
       Krzysztof Herdzin Suita na tematy polskie
      
       Koncert odbędzie się 14 lutego o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
       Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)
      
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama