UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmińskie Baby - Dziady Pruskie w Galerii EL

W piątek (4 listopada) o godz 18.00 w Centrum Sztuki Galerii EL odbędzie się wernisaż nowej wystawy pod frapującym tytułem „Warmińskie Baby - Dziady Pruskie”.

W trakcie ekspozycji zobaczymy prace artystów związanych twórczością, miejscem zamieszkania czy też pochodzenia z terenem Warmii i Mazur oraz – jak napisali organizatorzy - byłych Prus. Ta nieformalna grupa zaprezentuje w Galerii EL swoje dokonania malarskie, graficzne, fotograficzne, rzeźbiarskie oraz obiekty – instalacje.
     Pierwsza prezentacja nieformalnej grupy Warmińskie Baby odbyła się dwa lata temu w Galerii „Obora”, w Głotowie pod Dobrym Miastem. Właśnie ta wystawa (w przepięknie zaadoptowanej na galerię oborze), w uroczym zakątku na wsi, pod lasem była pretekstem skrzyknięcia się twórców męskich - Dziadów Pruskich. Ich pierwsza ekspozycja miała miejsce także w galerii „Obora” w sierpniu 2003 roku. Obecnie w sopockiej galerii STS trwa pierwsza wspólna wystawa obu grup, która rozszerzona ilościowo zostanie zaprezentowana we wnętrzach Galerii EL.
     Wystawa ta będzie czynna do 4 grudnia br. Bilety 4 zł i 2 zł (ulgowy). Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.
     
     W korespondencji radiowej mówi Zbyszek Opalewski, dyrektor Galerii EL.
BUK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama