UWAGA!

Warsaw All Stars

 
Elbląg, Irena Gałązka
Irena Gałązka

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Związek Artystów Wykonawców „StoArt” zapraszają miłośników starego, dobrego jazzu 2 kwietnia do Klubu Muzycznego Mjazzga na koncert promocyjny zespołu „Warsaw All Stars”. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.

Skład „Warsaw All Stars”:
       Irena Gałązka - wybitna wokalistka jazzowa, która niemal całe swoje życie artystyczne spędziła poza granicami kraju, śpiewając w prawie całej Europie, USA i Kanadzie. Od niedawna na stałe występuje w Polsce. Środowisko muzyczne mówi o niej, że jest gwiazdą pierwszej wielkości. Jej doskonała technika, niepowtarzalna, wyjątkowa barwa głosu, ekspresja wokalna z jaką śpiewa, zyskuje sympatię publiczności.
       Zbigniew Jaremko - saksofony. Polski saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista, kompozytor i aranżer, także twórca muzyki teatralnej i filmowej. Absolwent Wydziału Muzykologii Średniowiecznej na ATK oraz Wydziału Teorii i Kompozycji warszawskiej PWSM.
       Zadebiutował jeszcze podczas studiów - w 1966 roku w zespole „Hagaw”. Następnie, w latach 1967–71, był członkiem grupy „Old Timers”. Występował z nią na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej „Jazz Jamboree” w Warszawie oraz Studenckim Festiwalu Jazzowym „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. W 1970 roku, przez czytelników miesięcznika "Jazz", został uznany za najlepszego klarnecistę. Od 1993 roku współpracował z m.in. takimi zespołami, jak Sami Swoi oraz Casino Band (Niemcy).
       Jarosław Małys - fortepian. Debiutował w wieku 16 lat na festiwalu Złota Tarka zdobywając pierwszą nagrodę. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współtwórca zespołu „Heavy Metal Sextet” który zdobył: I nagroda - Jazz Juniors, Klucz do kariery, I miejsce na festiwalu jazzowym w Dunkierce i w Hoeillart.
       Występował na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Jamboree, Umbria Jazz Festiwal, Pori Jazz Festiwal, Jazz Festiwal Bratysława i wiele innych.
       W latach 1998-2003 był wykładowcą na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych II st. w Warszawie. Wykładowca na warsztatach jazzowych w Puławach i musicalowych w Teatrze Roma w Warszawie. Koncertuje z czołówką polskich jazzmanów.
       Jerzy Stelmaszczuk - gitara basowa. W dziedzinie basu należy do klasy mistrzów. Wszechstronne wykształcenie muzyczne (fortepian, skrzypce, kontrabas). Niebywałe osłuchanie we wszelkich możliwych gatunkach muzycznych, od klasyki symfonicznej i operowej, przez jazz i blues do country i rocka czyni go jednym z najbardziej poszukiwanych muzyków sesyjnych i akompaniujących. Grał z największymi sławami polskiego jazzu, popu, teatru, poezji śpiewanej i kabaretu.
       Występując w programach rozrywkowych na luksusowych liniowcach trzykrotnie opłynął kulę ziemską, czerpiąc inspiracje z muzyki Karaibów, Polinezji, Afryki, Azji i obu Ameryk. Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną, ucząc w prywatnej szkole muzycznej. Jest też cenionym specjalistą od aranżacji komputerowej.
       Wiesław Szymański - perkusista. Rozpoczął działalność muzyczną w 1966 r. w zespole „Leniuchy”, który następnie zmienił nazwę na „Pięciu”. W 1967 r. zespół zdobył II nagrodę na drugim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej w Częstochowie (I-sze miejsce zajęli Skaldowie).
       W latach 1967-70 grał w wielu znanych polskich zespołach. Od 1971-1996 r. koncertował zagranicą współpracując z wieloma znanymi muzykami w USA, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, RFN. Przez kilka lat występował na statkach wycieczkowych.
       Pod koniec lat 90-tych grał w zespole „Zielono-Czarni” razem z Tomaszem Jaśkiewiczem, Andrzejem Freindtem, Mirą Kubasińską, Piotrem Miksem. W 2007 r. wraz z Jackiem Eysmontem i Piotrem Miksem założył Klub Dobrej Muzyki. Obecni pełni szereg funkcji w organizacjach artystycznych.
      
Teresa Wojcinowicz, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama