UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty analizy i interpretacji dzieł filmowych

2010-02-09
Aktualizowany 2010-02-12 12:30
Elbląg, Warsztaty analizy i interpretacji dzieł filmowych

Aby ułatwić praktyczną pracę z pakietem Filmoteki Szkolnej oraz skłonić nauczycieli do wykorzystania obrazów filmowych podczas zajęć szkolnych, kino Światowid zaprasza nauczycieli i młodzież ze szkół średnich na cykl szkoleń z zakresu repertuaru Filmoteki Szkolnej.

W piątek 12 lutego o godz. 16 rozpocznie się drugie spotkanie, które poprowadzi filmoznawca i wykładowca Katedry Dramatu, Teatru i Filmu Uniwersytetu Gdańskiego dr Krzysztof Kornacki. Temat spotkania brzmi „Filmowiec jako historyk”, a zaprezentowane zostaną filmy: „Usłyszcie mój krzyk” (M. Drygas, 1991) i zestaw 13 nowel zrealizowanych przez różnych reżyserów zatytułowany „Solidarność, solidarność” (2005). Po filmach przewidziany jest wykład z elementami interakcji.
       Następnie odbędzie się warsztat dla nauczycieli „Kino dokumentalne a fabularne”, podczas którego omówione zostaną m.in. modele i gatunki kina dokumentalnego, przedstawiona zostanie współczesna sytuacja kina dokumentalnego i przygotowywane będą scenariusze zajęć.
       – Filmoteka Szkolna jest przedsięwzięciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – mówi Katarzyna Mielnicka z kina Światowid. – Celem projektu jest włączenie wiedzy o filmie do procesu edukacji szkolnej, a program realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym.
       Do prawie 14 tysięcy szkół w całej Polsce zostały przesłane pakiety płyt DVD zawierające ponad 50 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Filmy dobrane zostały do 26, zaproponowanych przez specjalistów od danego przedmiotu, tematów lekcji i zajęć pozalekcyjnych (język polski, historia, wiedza o sztuce, wiedza o społeczeństwie). Filmy te nie są ekranizacjami lektur ani zestawem najważniejszych osiągnięć polskiej kinematografii. To dzieła, które zdaniem filmoznawców dobrze ilustrują poszczególne tematy, z punktu widzenia wiedzy o filmie.
       Szczegółowe informacje na temat projektu Filmoteka Szkolna znaleźć można na stronie internetowej: http://www.filmotekaszkolna.pl.
       – Zajęcia warsztatowe będą miały dwustopniowy charakter. Rozpocznie je wspólny dla młodzieży i nauczycieli blok, po nim zaś – warsztat dla nauczycieli, z naciskiem na kwestie metodyczne do wykorzystania na zajęciach z przedmiotów humanistycznych – dodaje Katarzyna Mielnicka. – Chętne osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.swiatowid.elblag.pl i przesłanie na adres katarzyna.mielnicka@swiatowid.elblag.pl.
       Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem: 55 611 20 56/59.
      
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Warsztaty są prowadzone przez pasjonata, niezwykłego człowieka, którego można słuchać godzinami. Dziękuję organizatorom za tak fantastyczną propozycję.
Reklama