UWAGA!

Warsztaty dla laureatów „Cudownych lat”

 Elbląg, Uczestnicy biorą udział w warsztatach teatralnych.
Uczestnicy biorą udział w warsztatach teatralnych.

Uwolnione emocje były efektem warsztatów teatralnych w CSE Światowid, w których uczestniczyli laureaci ogólnopolskiego konkursu literackiego „Cudowne lata”. – Sporo było tu improwizacji – podkreśla Edyta Machul, reżyser – jestem bardzo zadowolona z tej grupy, to młodzi, sympatyczni ludzie, co ważne – odważni i otwarci na eksperymenty.

– Bardzo mi się podobało – mówi 17-letnia Ewelina Kowalczyk z Warszawy – Lubię aktorstwo, bo pozwala się wcielać w różne postaci i uwalniać emocje. Pokazuje inny świat, można powiedzieć, że czarodziejski.
       Oprócz warsztatów teatralnych młodzież uczestniczy też w warsztatach z emisji głosu, muzycznych, plastycznych.
       – Tygodniowe warsztaty oraz praca nad słuchowiskiem radiowym są formą nagrody w naszym konkursie literackim – wyjaśnia Iwona Grajkowska z CSE Światowid – Ogłosiliśmy go w kwietniu. Głównym celem była promocja czytelnictwa, literatury wśród młodzieży niewidomej i słabowidzącej.
       Uczestnicy konkursu nadesłali prace literackie – wiersze i opowiadania – na temat „Cudownych lat”. Opisywali swe najmilsze wspomnienia.
       – O konkursie dowiedziałem się w mojej szkole, w Bydgoszczy – mówi siedemnastoletni Radek Supeł, zwycięzca jednej z dwóch równorzędnych nagród. – Pomyślałem, spróbuję. Samo przyszło, gdzieś z góry. I udało się.
       Praca Radka oraz piętnastu innych laureatów została opublikowana zarówno drukiem, jak i alfabetem Braille'a.
       – Książki rozesłaliśmy do ośrodków szkolno-wychowawczych dla dzieci niewidomych i słabowidzących na terenie całej Polski – informuje Iwona Grajkowska. – jeżeli jednak ktoś chciałby przeczytać ją, zapraszamy do CSE Światowid, mamy jeszcze kilkadziesiąt egzemplarzy.
      
       Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama