UWAGA!

Warsztaty tkania dla dzieci i młodzieży

 
Elbląg, Warsztaty tkania dla dzieci i młodzieży
fot. nadesłana

Tkanie tkaniny – czy to może być ciekawe? Przyjdź na zajęcia i się przekonaj! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty tkackie. Tkactwo jest tradycyjnym zajęciem, znanym już od tysięcy lat. Jednak przeplatanie barwnych włóczek może być również doskonałą zabawą edukacyjną dla dzieci.

Warsztaty skierowane są do dzieci od 9 lat oraz dla młodzieży. Podczas zajęć uczestnikom, bardzo przyda się umiejętność wiązania supłów. Tkać z powodzeniem mogą już dzieci, a im dziecko starsze, tym bardziej precyzyjny i złożony będzie efekt. Podczas przewlekania włóczek, sznurków i materiałów uczestnicy trenują sprawność manualną palców, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł dotyku. Tkanie wbrew pozorom nie jest nudne. Podczas pracy uczestnicy są pochłonięci doborem kolorów, tak by praca stanowiła harmonijną i barwną całość oraz oczekiwaniem na efekt finalny. Jednak najcenniejszym efektem jest satysfakcja dziecka płynąca z wykonanej pracy.
       Zajęcia przeprowadzone będą w ramach spotkań „Oko na sztukę”, odbywających się raz na 2 miesiące. Podczas każdego ze spotkań dzieci i młodzież zapoznają się z jedną techniką z zakresu sztuk plastycznych.
       Zajęcia odbędą się w czwartek, 14 czerwca w pracowni plastycznej CSE „Światowid”, sala 46 (II piętro budynku) w godz. 17 - 18.30. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 10 zł od osoby. Płatność w kasie kina „Światowid” w dniu warsztatów.
       Osoby zainteresowane prosimy o zapisy: e-mail paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl lub tel. (55) 611 20 64. Liczba miejsc jest ograniczona.
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama