UWAGA!

Warsztaty z arteterapii dla nauczycieli

 Warsztaty z arteterapii dla nauczycieli
fot. nadesłana

W CSE „Światowid” rozpoczęły się spotkania warsztatowe dla nauczycieli szkół podstawowych, placówek integracyjnych, wychowawców świetlic i organizatorów zajęć pozalekcyjnych. Ich celem jest rozwijanie umiejętności w zakresie stosowania różnorodnych technik plastycznych, które można stosować w pracy z dziećmi.

Cykl warsztatów pt. „Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej” organizują wspólnie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Warmińsko-Mazurski Oddział Doskonalenia Nauczycieli. Poprowadzą je: Marlena Szwemińska – konsultant ds. pedagogiki specjalnej i integracji W-MODN w Elblągu, Alicja Guła- konsultant ds. wychowania przedszkolnego W-MODN w Elblągu, Ewa Bednarska-Siwilewicz, plastyk, pedagog. Pierwsze odbyły się w miniony czwartek, 28 listopada. Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem nauczycieli. Piętnaście osób przybyło do pracowni „Światowida” z Elbląga, Pasłęka, Sztutowa i Żurawca.

 


       Beata Ziębicka i Joanna Gołofit z Pasłęka, pracują w tamtejszej Szkole Podstawowej. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności chcą zastosować w pracy z dziećmi i młodzieżą podczas zajęć programowych, zajęć plastycznych i na kołach zainteresowań. Jadwiga Darowska i Elena Madej z Zespołu Szkół w Sztutowie twierdzą, że warsztaty są dobrym uzupełnieniem wiedzy, a dzięki nim w sposób atrakcyjny mogą aktywizować osoby w każdym wieku.
       Aleksandra Światkowska, Marta Zalewska i Wioletta Szczepańska podkreślają, że takie zajęcia dają nowe pomysły do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Z kolei Iza Jędrzejewicz i Kasia Romankiewicz stwierdzają, że zajęcia te uspakajają, dają rzeczywisty kontakt z ciekawymi materiałami, przez co kształci nasza wrażliwość na kształt, fakturę… A Krystyna Zawodnik z Żurawca zwraca uwagę na dużą potrzebę wprowadzania arteterapii do szkół, jako metodę w której ważny jest cały proces twórczy.
       Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych, placówek integracyjnych, wychowawców świetlic i organizatorów zajęć pozalekcyjnych. Ich celem jest rozwijanie umiejętności w zakresie stosowania technik: papieroplastyki, wikliny papierowej, scrabookingu, techniki malowania na deskach, nakładania faktur, tworzenia w masach solnych i ceramicznych, malowania na podłożach szklanych. Warsztaty będą się odbywały raz w miesiącu od listopada 2013 r. do lutego 2014 r. Kolejne spotkanie już 12 grudnia.
      
       Osoby zainteresowane tego typu szkoleniami mogą kontaktować się w Ewą Bednarską – Siwilewicz, instruktorem plastyki w CSE „Światowid”, pod nr tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
       Galeria z warsztatów na stronie CSE Światowid.
      

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)