UWAGA!

Wartościowe i pełne dobrego humoru

 
Elbląg, Robodrom,
Robodrom, fot. I. Rupniewski

Minął kolejny letni weekend, a wraz z nim Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. Niemal półtora tysiąca elblążan wzięło udział w wydarzeniach artystycznych na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El.

Trzy dni z różnorodną muzyką, pełne dobrego humoru i pozytywnych wrażeń – tak wyglądały Elbląskie Noce na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El. Pierwszego dnia odbył się Koncert Laureatów - siedem występów, a na scenie zaprezentowało się sześć kobiet i jeden trzyosobowy zespół męski. I to właśnie panowie zawładnęli sceną, a rozentuzjazmowana publiczność żądała bisu. Księżycową statuetkę z rąk przedstawicielki elbląskiej publiczności otrzymał zespół Robodrom. Zaprezentowali zupełnie inną piosenkę – własne, interesujące teksty połączone z minimalistyczną muzyką elektroniczną. Warszawski zespół zajął I miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie no i na Elbląskich Nocach. Zaśpiewali dwie kompozycje – „Francis” oraz szczególnie dobrze przyjętą przez widzów „Marię Antoninę”.
       Po Laureatach wyśmienitą muzyką czarowała Mela Koteluk. Wyszła ubrana w skromną sukienkę i kapelusz z szerokim rondem, fascynowała przede wszystkim głosem i znakomitą muzyką. Doskonale słychać było, że czasy konkursów piosenki artystycznej ma już za sobą i jest ukształtowaną wokalistką. Mela zaśpiewała piosenki z płyty „Spadochron” i kilka nowych kompozycji, które znajdą się na drugiej płycie artystki.
       Sobota należała do kabaretów – na scenie zaprezentowały się cztery: Puk, K2, Jurki i Limo. Nie wszystkie znane były elbląskiej publiczności tak samo dobrze, ale wszystkie bawiły niemal do łez. „Terapia małżeńska” kabaretu PUK, „Wywiad” czy „Koniuszy” kabaretu K2, „Piłkarz” kabaretu Jurki czy „Spowiedź” kabaretu Limo – to m.in. skecze, podczas których można było się nabawić bólu brzucha... ze śmiechu. Na widowni wrażenie zrobiły również improwizacje i szorty w wykonaniu wszystkich kabaretów. No i jak na dobre „Rozmowy przed snem” przystało na koniec nie zabrakło wykonanej wspólnie piosenki „Ach śpij kochanie”.
       Ostatni dzień to była uczta dla miłośników jazzu – zaczął Majewski/Miśkiewicz Quintet, a później na scenę wyszli wokaliści – Dorota Miśkiewicz, Adam Nowak i Hanna Banaszak. Śpiewali piosenki Krzysztofa Komedy i własne. Wyśmienite głosy i pierwszorzędna muzyka akurat na zakończenie Festiwalu.
       Widzowie zgromadzenia na Festiwalu udowodnili, że w dzisiejszym świecie ceni się także słowo, a wartość ma nie tylko skomercjalizowana kultura, ale także piosenka artystyczna, która skłania do refleksji.
      
       Galerie zdjęć z tegorocznej edycji można oglądać na stronie www.swiatowid.elblag.pl. Materiały telewizyjny poświęcony Festiwalowi będzie można wkrótce zobaczyć na portalu eswiatowid.pl.
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
       SPONSOR GŁÓWNY: Grupa LOTOS
       SPONSORZY: Grupa Żywiec Browar w Elblągu, GRUPA ENERGA, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Agencja Ochrony „PROMET-SERVICE”, PATERS Producent Galanterii Skórzanej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Przedsiębiorstwo Handlowe OPTIMA Roman Chlebowski. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama