UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Watra – Spotkania Pogranicza

Elbląg, Watra – Spotkania Pogranicza

6 i 7 sierpnia w Braniewie i Głębocku odbędzie się impreza pod nazwą „Watra – Spotkania Pogranicza”. W odróżnieniu od poprzednich edycji, odbędzie się nie tylko na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie, ale również tak jak przed laty, w Głębocku nad jeziorem.

Wydarzenie zainauguruje starosta braniewski Krzysztof Kowalski w sobotę 6 sierpnia o godz. 15 w Miejskim Ośrodku Sportu w Braniewie. Następnie na dużej scenie wystąpią zespoły wokalno-instrumentalne, folkowo-rockowe, kabaret oraz soliści – będą to Svitlycia, Tęcza Warmii, Biłyj Bereh, Tycha Dumka, T-4, Kwiaty Rosji, Horpynka, Anatolij Szewczuk i Tatiana Żywowa. Występy artystyczne potrwają do godz. 23.
       Druga część imprezy odbędzie się w Głębocku. W niedzielę 7 sierpnia o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza święta przy kaplicy greckokatolickiej w Głębocku. Następnie nad jeziorem w godz. 13-19 wystąpią zespoły: Tycha Dumka, Turia, Lwowskie Trio oraz solista Kaliningradzkiej Filharmonii Anatolij Szewczuk.
       Idea Spotkań Pogranicza wypływa nie tylko z bliskości granicy państwowej, a bardziej z pogranicza kulturowego społeczności zamieszkujących te okolice. Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia jest prezentacja dorobku kulturalnego regionalnych grup społeczności ukraińskiej, umacnianie ich tożsamości kulturowej, ale również rozwijanie polsko-ukraińskiego dialogu kulturalnego na szczeblu regionów zamieszkanych przez mniejszości narodowe i etniczne, promocja ukraińskiego amatorskiego ruchu artystycznego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
       Realizacja tego zadania w powiecie braniewskim (pas nadgraniczny) wynika z faktu, iż na tym obszarze od lat czterdziestych XX w. ma miejsce wzajemne przenikanie się kultur ukraińskiej i polskiej. W planowanym projekcie wezmą również udział przedstawiciele (artyści i goście) z obwodu kaliningradzkiego, co wzmacnia pograniczny aspekt tego zadania. Jest to kontynuacja projektu „Spotkania Pogranicza – Głębock” realizowanego w latach ubiegłych w Głębocku (gmina Lelkowo). Początki imprezy sięgają 1991 r. Przez lata Watra cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mniejszości ukraińskiej, ale także społeczności lokalnej. Każda edycja „Spotkań Pogranicza” poświęcona była rocznicy Niepodległości Ukrainy, ogłoszonej 24 sierpnia 1991 r. przez parlament ukraiński.
       Organizatorem Watry jest Powiat Braniewski działający w imieniu i na rzecz Stowarzyszenia Dom Warmiński. Imprezę w bieżącym roku przygotowuje Braniewska Fundacja Inicjatyw Społecznych przy współpracy ze Związkiem Ukraińców w Polsce.
       Serdecznie zapraszamy także na wydarzenie o podobnym charakterze – Swiato Urożaju – Dożynki 2011, które odbędzie się 28 sierpnia w Pieniężnie.
      
Grzegorz Lewko, Starostwo Powiatowe w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama