UWAGA!

Weekend z tańcem

W sobotę i niedzielę w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu odbędą się dwie duże imprezy taneczne pod wspólną nazwą "Weekend z tańcem".

Pod hasłem "Weekend z tańcem" kryje się: I Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej "O Muszlę Bałtyku" oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego "Jantar 2001".
     Turniej Tańca Sportowego, odbywający się w Elblągu cyklicznie, zainauguruje obchody 15-lecia Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej "O Muszlę Bałtyku" będzie pierwszą tego typu imprezą organizowaną w Elblągu i zarazem piątym w Polsce. Tańce narodowe to mazur, polonez, krakowiak, oberek i kujawiak, a dla młodszych grup wiekowych także polka, zapożyczona z Czech.
     - Wbrew pozorom podczas tego typu turniejów młodzież prezentuje się w strojach galowych, a nie ludowych - mówi Karolina Lichacz, rzecznik prasowy WOK w Elblągu.
     W tegorocznym konkursie Elbląg będzie reprezentowany przez 7 par z Zespołu Pieśni i Tańca "Młody Elbląg". W najmłodszej kategorii wiekowej wystartują dzieci z zespołu tańca ludowego "Ósemeczki", działającego przy jednej z elbląskich szkół podstawowych. Ogółem w turnieju weźmie udział 80 par.
     Tancerze wystąpią w pięciu kategoriach: od 7 do 9 lat (polka, krakowiak), od 10 do 12 lat (polka, krakowiak), od 13 do 15 lat (polka, krakowiak, oberek), od 16 do 18 lat i powyżej 18 lat (krakowiak, mazur, kujawiak, oberek).
     Komisja sędziowska składać się będzie z pięciu sędziów oceniających oraz sędziego skrutinera. Turniej odbędzie się 31 marca o godz. 11 w sali sportowej WOK i potrwa do godz. 20. Bilety można nabyć w kasie kina Światowit w cenie 3 zł.
     Turniej Tańca Sportowego o Puchar Dyrektora WOK w Elblągu organizowany jest w Elblągu co roku. Jest to turniej kwalifikacyjny, w którym pary taneczne uzyskują punktację, która liczyć się będzie przy starcie w kolejnych, wyższych rangą turniejach. Podczas turnieju obowiązywać będzie system punktowy dostosowany do poszczególnych klas tanecznych i kategorii wiekowych. Turniej ten ma określoną formę. Pary startują w tańcu standardowym i latynoamerykańskim. W elbląskim turnieju weźmie udział około 80 par. Nasze miasto reprezentować będą pary z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". Turniej odbędzie się 1 kwietnia o godz. 12.45 w sali sportowej WOK. Bilety w cenie 5 zł (dzieci do 12 lat), 10 zł (osoby powyżej 12 lat) są do nabycia w kasie kina Światowit.
     Wcześniej o godz. 10.30 odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej i pokaz mistrzów. Uroczystą Galę rozpocznie występ elbląskiej Orkiestry Wojskowej 16 PDZ.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rrzecznik prasowy WOK w Elblągu? Zastępca, zastępcy pana zastępcy kierownika? Mikra ta administracja w domu kultury toi nie jest. Teraz wiadomo dlaczego budżet WOKu się nie "dpina"!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-03-30)
  • Tanie to jest jedna z niewielu dziedzin życia, która od samego początkubyła i jest widoczna w Elblągu. Szkoda , że dzieci biorące udział w turniejach są tak mało doceniani i największe koszty ponoszą rodzice.
Reklama