UWAGA!

Wernisaż Marty Tyszkowskiej

 
Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Marty Tyszkowskiej, który odbędzie się 18 grudnia (piątek) o godz. 17.00, w galerii Na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51.

Artystka o sobie:
       Nie obcięłam sobie ucha jak van Gogh, nie nakładam na siebie dziesiątek warstw bielizny jak Lautrec, nie piekę dwumetrowych bagietek na pokładzie parowca jak Salvador Dali. Jestem zwykłą artystką, całkowicie niewyróżniającą się z tłumu, chociaż otacza mnie parę dziwactw.
       Mieszkam na Zaczarowanym Kole w Krakowie wraz z czwórką cudownych szczurów, pająkiem na suficie i starym artystą w szafie. Cierpię na niezrozumiałe poczucie humoru, wybujałą wyobraźnię i zachowanie o wzmożonym afekcie, nieadekwatnym do sytuacji.
       Uwielbiam rejestrować rzeczywistość za pomocą aparatu. Inspirują mnie zwykłe, codziennie sytuacje, w których mogę pokazać innym niezwykłość. Tematem mojego cyklu są ludzie oraz ich emocje. Spacerując wieczorem ulicami Karkowa zauważyłam, jak wiele uczuć kryje się na twarzach przechodniów. Zdjęcia robiłam codziennie przez pół roku z ukrycia. I szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego wachlarza ludzi.
       Obecnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoja przygodę ze sztuką zaczęłam w MDK-u pod okiem Katarzyny Smeji-Skulimowskiej oraz Piotra Romanowskiego.
       Zapraszam do mojego małego świata.
      
Marta Makowska, MDK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama