UWAGA!

Wernisaż Samiry Arrami w Mjazzdze

Elbląg, Wernisaż Samiry Arrami w Mjazzdze
fot. nadesłana

Na ścianach klubu muzycznego Mjazzga zobaczyć można zazwyczaj grafiki, malarstwo lub zdjęcia zaprzyjaźnionych elbląskich artystów. W sobotę 5 lipca o godz. 18 odbędzie się wernisaż nowej wystawy. Tym razem będzie się można zaprzyjaźnić z pracami Samiry Arrami.

Samira Arrami to niezwykle kreatywna młoda artystka. W kręgu jej zainteresowań jest wyrażanie emocji zarówno poprzez techniki graficzne, malarskie jak i fotografię czy filmy i animacje. Te ostatnie można było podglądać niedawno podczas prezentacji prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Aktywnie uczestniczyła w Elbląskich Spotkaniach Fotograficznych. Z klubem Mjazzga splotło ją uczestnictwo w pierwszej edycji bitwy na rysunki Grafatak, której trzy części wygrała.
       Pisząc krótko, Samira to bardzo utalentowana osoba. Z cała pewnością tworzy i tworzyć będzie rzeczy niezwykłe. Warto być świadkiem tego procesu twórczego już teraz, bo nie wiadomo czy w przyszłości w Elblągu będzie jeszcze okazja. Prace prezentowane w Mjazzdze są inspirowane tematem maszyn ciężkich, smarów i rdzy.
      
       O Samirze Arrami bardziej oficjalnie:
       Tegoroczna absolwentka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Dżungla Miasta” - „Labirynt wyobraźni”, Grand Prix i II miejsce w kategorii rzeźba i płaskorzeźba w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspirowane Wsią" oraz nagrodę ufundowaną przez prof. Józefa Drążkiewicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na XXI Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim im. K. Drążkiewicza w Kazimierzu Biskupim. Bierze aktywny udział w wielu kulturalnych wydarzeniach na terenie Elbląga: „Terytorium Bieli”, Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik”, Maraton Artystyczny, Maraton Fotograficzny, Elbląskie Spacery Fotograficzne, Street art , FashionLab, ZiElbląg oraz Grafatak. Uczestniczka XXI Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. K. Drążkiewicza w Kazimierzu Biskupim (plener dla najzdolniejszych uczniów szkół plastycznych) oraz pleneru organizowanego przez CSE Światowid pod nazwą „Kadyny Wioska Sztuki”. Reprezentowała szkołę na Przeglądzie Szkół Plastycznych w Supraślu. Uczestniczyła w licznych wystawach szkolnych, pokonkursowych oraz poplenerowych.
      
       Prace na wystawę powstały dzięki Stypendium Artystycznemu Miasta Elbląg. Wystawa prac Samiry Arrami to piękne preludium do startującej już w lipcu drugiej edycji bitwy na rysunki Grafatak.
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama