UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wernisaż w Galerii na Wyspie

 
Elbląg, Wernisaż w Galerii na Wyspie
fot. Danuta Węgiel

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz Galeria Na Wyspie zapraszają na wernisaż wystawy Zbigniewa Szmurło "Drzew rozkwitłych rozmarzenia późne", który odbędzie się 16 października (czwartek) o godz. 17 przy ul. Warszawskiej 51.

Zbigniew T. Szmurło - dr nauk humanistycznych, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu (ceramika artystyczna, 1978). Studiował rusycystykę - najpierw na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie i na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie obronił magisterium („Twórczość moskiewskiego rzeźbiarza Wadima Sidura”, 1988). Doktorat uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie („Zależności wpływy, oddziaływania kultury i polityki w Armenii”, 2010).
       Rosjoznawca, armenoznawca, historyk kultury ormiańskiej, tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, dziennikarz, badacz naukowy oraz popularyzator kultury, artysta plastyk (członek honorowy Związku Artystów Plastyków Armenii).
       Twórczość naukowa i krytyczno-artystyczna. Znawca problematyki rosyjskiej (głównie królewieckiej) oraz Kaukazu Południowego (ze szczególnym nastawieniem na Armenię).
       Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, ceramikę artystyczną i fotografię. Prace prezentował na wystawach indywidualnych w Bochni, Nowym Wiśniczu, Tarnowie, Elblągu, Olsztynie, Moskwie, Warszawie, Druskiennikach, Wilnie, Ornecie.
       Uczestnik wystaw elbląskiego środowiska plastycznego - „Salon Elbląski” oraz międzynarodowych plenerów i poplenerowych prezentacji „Inspiracje” (Kąty Rybackie, Janów). W 2012 roku w Odzun (Armenia) brał udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Ormiańska Paleta”.
       Prace w zbiorach w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Armenii, Rosji i na Litwie.
       2014 – udział w wystawach:
       - Elbląskie Środowisko Plastyczne, Centrum Kultury „Dialog” - Nowogród Wielki (Rosja)
       - Wystawa jednej pracy „44”, Stowarzyszenie Sztuka i Edukacja - Muzeum w Chrzanowie, Muzeum Miasta Jaworzna, Zamek w Wiśniczu-Muzeum Ziemi Wiśnickiej, Nowy Wiśnicz
       - Zachodnioeuropejski rysunek, pastel, akwarela, gwasz XVI-XX w. w zbiorach Narodowej Galerii Armenii, Narodowa Galeria Armenii – Erywań (Armenia)
      
Młodzieżowy Dom Kultury
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama