[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weź udział w warszatach literackich

 
Elbląg, Weź udział w warszatach literackich

W sobotę, 21 września od godz. 11 w Bibliotece Elbląskiej w ramach VII Festiwalu Literatury Wielorzecze odbędą się warsztaty literackie. Tak swoje pierwsze warsztaty wspomina Dominika Lewicka - Klucznik, elbląska polonistka, współorganizatorka festiwalu.

"Doskonale pamiętam moje pierwsze, prawdziwe warsztaty literackie. Pamiętam wiersz, który wtedy przeczytałam, wątpliwości prowadzącego i rozmowę o sporej kwestii z uczestnikami tych warsztatów. Pierwsze literackie znajomości i przyjaźnie. Niepewne wychodzenie spod parasola internetowego pseudonimu, pisanie w prawdziwym świecie. Chociaż od moich pierwszych warsztatów minęło wiele lat, do dziś pamiętam strach, oszalałe serce pompujące krew, zimne palce i koraliki, które robiły za bransoletkę. Czytałam wtedy wiersz „lekcja rosyjskiego", nie wiem dlaczego wybrałam akurat ten, prawdopodobnie nie byłam przekonana do tego, czy jest czytelny. Na warsztaty literackie najlepiej zabrać ze sobą wiesz, którego nie jesteśmy pewni, wersję roboczą. Coś świeżego, nowego, warsztatowego, może nawet kontrowersyjnego. Tekst, który zatrzyma słuchaczy, sprowokuje dyskusję. Dobrze mieć ze sobą minimum dwie/trzy kopie, część współwarsztatowiczów okaże się zapewnie wzrokowcami, to co zobaczą – pomoże im lepiej „zrozumieć”. Uwielbiam warsztaty, zawsze, kiedy tylko jest taka możliwość, biorę w nich udział, słucham, komentuję, zapisuję uwagi i notuję w pamięci. Są różne miejsca, formy, różni prowadzący i uczestnicy, raz warsztaty są wykładem, innym razem skupiamy się na frazie/wersie i toczymy dyskusję. Spotkania warsztatowe organizowane w ramach festiwali literackich dają możliwość uczestniczenia w czymś wyjątkowym, zapraszani prowadzący są uznanymi postaciami życia literackiego, znają się na stronie warsztatowej tekstu literackiego i są po to, by sugestią, drobnymi uwagami wskazać kierunek, drogę do zrozumienia.

Kilka razy miałam przyjemność uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez Pana Karola Maliszewskiego. Różne miejsca, różni ludzie, różne teksty – jeden pasjonat, Pan Karol. Mogłabym teraz długo wymieniać książki, osiągnięcia i zajęcia prowadzącego w tym roku w Elblągu warsztaty literackie w ramach Wielorzecza, jednak napiszę tylko: idźcie bo warto. Jeżeli chcecie posłuchać człowieka, który wie, o czym mówi i potrafi słuchać, kogoś kto ma fenomenalny instynkt literacki – bez chwili wahania zanotujcie termin i miejsce tegorocznych warsztatów: Biblioteka Elbląska, sobota 21 września. Weźcie ze sobą pióro/długopis, zostawcie uprzedzenia i niepewność przed drzwiami biblioteki i zakochajcie się w słowie. Zazdroszczę Wam!"

Warsztaty literackie odbędą się w ramach VII Festiwalu Literatury Wielorzecze, w sobotę 21 września od godz. 11 w Bibliotece Elbląskiej (wejście z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

Program wydarzenia można śledzić tu.

Projekt „VII Festiwal Literatury Wielorzecze” jest realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Elbląg, Fundacji PZU. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski.

Współorganizatorami imprezy są: Biblioteka Elbląska, Pub Sąsiedzi, Hotel Elbląg, Galeria EL

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl

Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama