UWAGA!

Wieczór autorski z Modrzewskim

2009-05-30
Aktualizowany 2009-06-03 23:45
Elbląg, Wieczór autorski z Modrzewskim
Fot. nadesłane.

W czwartek (4 czerwca) o godz. 18 w Regent College odbędzie się wieczór autorski Stanisława Modrzewskiego poświęcony książce „Gdzie tataraki, gdzie jerzyki...".

Jak pisał o książce przewodniczący jury – Ryszard Tomczyk, autor „krainę tę zna na wylot, a patrzy na nią oczyma nie tylko człowieka związanego z nią od dziecka, rozmiłowanego w niej bywalca, uważnego obserwatora, amatora wędkowania i znajomka zaszytych tu na amen tuziemców, ale także i przyrodnika, nawet filozofa, historyka literatury i w ogóle intelektualisty". Stanisław Modrzewski to rodowity elblążanin. Wykładowca historii literatury brytyjskiej i teorii literatury na Uniwersytecie Gdańskim. Od lat współpracuje ze szkołami wyższymi kształcącymi nauczycieli języka angielskiego w Gdańsku i swoim rodzinnym Elblągu (Regent College i PWSZ), gdzie wykłada także historię literatury amerykańskiej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Conradowskiego.
opac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Książka Roku :))) Tylko kupić jej niestety nigdzie nie można. .. Szkoda, bo warta przeczytania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LisBon(2009-05-30)
 • Książkę można kupić w Regencie. Podejrzewam, że będzie można ją kupić podczas wieczoru autorskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Regent(2009-05-30)
 • ojej, to pan doktor jeszcze poza wszystkimi fuchami czas na pisanie znajduje? pogratulowac organizacji czasu. .. a moze zamiast pisania troche wiecej sie do dydaktyki przylozyc? nam, studentom to by tylko na dobre wyszlo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  regentka(2009-05-30)
 • Powyższy post jest niesprawiedliwy i napisany przez małego człowieka. Znam p. Modrzewskiego, gdyż był moim nauczycielem w trakcie studiów, a nawet promotorem. Zajęcia u p. Modrzewskiego zawsze były ucztą intelektualną. Szanuję go za wspaniałą, nietuzinkową osobowość oraz świetne prowadzenie zajęć.
 • Prawde powiadasz, kiedys wyklady dra. Modrzewskiego byly intelektualna uczta, niestety teraz wieje na nich nuda. Jest On wiecznie zmieczony, znudzony, pozbawiony checi do ciekawego wylozenia materialu. Ale we czwartek i tak wpadne, trzeba sie czasem troche odchamic, nie tylko tv, net i piwsko. Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Morawiec(2009-06-02)
 • Byłam na promocji książki Pana Modrzewskiego w Bibliotece Pedagogicznej. Wspaniały człowiek. Żuławy to piękna kraina. Książka "Gdzie tataraki, gdzie jerzyki" urzekła mnie. Gdy ją czytam wędruję tak sobie po tej pięknej krainie. Pan Modrzewski pokazuje przyrodę i ludzi tu mieszkających w sposób bardzo ciekawy. Dzisiaj nie mogłam być na wieczorze autorskim, ale jeżeli jeszcze kiedyś będzie to udam się z wielką przyjemnością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grasolka(2009-06-04)
Reklama