UWAGA!

Wieczór piosenek niepoważnych i poważnych

 
Elbląg, Wieczór piosenek niepoważnych i poważnych
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

To tytuł kolejnego spotkania z aktorami Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Tego popołudnia, na scenie w muszli koncertowej w Bażantarni wystąpią: Teresa Suchodolska, Aleksandra Wojtysiak, Lesław Ostaszkiewicz i Mikołaj Ostrowski. Będzie to szczególny w swoim charakterze koncert, albowiem usłyszymy utwory znane i lubiane a wcześniej w różnych spektaklach prezentowane na scenie elbląskiego teatru.

Zabrzmią m.in. takie piosenki jak „Szpetni czterdziestoletni”, „Jesteśmy na wczasach” czy „Milord”. Mogłoby się wydawać, że elbląskich aktorów znamy doskonale ale nic bardziej mylnego. a oto Oni:
       Teresa Suchodolska – aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka od 1995 r. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2003 r. Czterokrotnie nagradzana nagrodą Aleksandra: za rolę Pani Medlock w „Tajemniczym ogrodzie”, Heleny Iwanowej Popowej w „Niedźwiedziu”, Panny Skillion w „O co biega?” oraz Ruth Tisdale w „Premierze”. Kobieta o wielu twarzach – czasami jako spokojna i opiekuńcza Maryla z „Ani z Zielonego Wzgórza”, innym razem – intrygująca Panna Bertrand z „Plotki”.
       Aleksandra Wojtysiak - absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pracowała w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi. W elbląskim teatrze od 2014 r. Ma też na swoim koncie role filmowe, grała w słuchowisku Teatru Polskiego Radia („Niewidzialny teatr” rola Cosimy żony Ryszarda Wagnera) . Aktualnie występuje w spektaklach: ‘Allo ‘Allo”, „Amadeusz”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Balladyna”, „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”, „Skrzypek na dachu”, „Igraszki z diabłem”. Otrzymała Aleksandra Publiczności w 2015 roku oraz za rolę Konstancji Weber w „Amadeuszu” (2017).
       Lesław Ostaszkiewicz – aktor Teatru im. A. Sewruka od 1990 r. Był reżyserem spektakli „Bajki samograjki”, „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)” oraz współpracował z Mirosławem Siedlerem przy reżyserii spektaklu „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”. Otrzymał nagrodę Marszałka Warmińsko-Mazurskiego (2003), Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Laureat „Aleksandra” za rolę Papkina w „Zemście” (2005) oraz w kategorii Najpopularniejszy Aktor (2014). Najmłodszych widzów ujął natomiast swoją rolą… złej Wiedźmy w „Czarodziejskim krzesiwie”.
      
       Mikołaj Ostrowski – jeden z najmłodszych aktorów. W elbląskim teatrze pracuje od 2016 r. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Współpracował z Teatrem Komedii Valldal i Teatrem im. D. Baduszkowej w Gdyni. Swój wyjątkowy talent wokalny zaprezentował w spektaklach muzycznych: „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”, „Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa” i „Kaczmarski – 4 pory niepokoju”.
      
       Koncertowi, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, towarzyszyć będzie konkurs zatytułowany „Tajemnice Elbląga”. Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.
       Na koncert zapraszamy 4 sierpnia, tradycyjnie o godz. 17 w muszli koncertowej w Bażantarni i to niezależnie od pogody, wstęp wolny.

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama