UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wieczór piosenek poważnych i niepoważnych

 
Elbląg, Wieczór piosenek poważnych i niepoważnych
fot. nadesłana

Koncertem „Wieczór piosenek poważnych i niepoważnych” Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zainauguruje „XXII Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2019”. Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca w muszli koncertowej w Bażantarni wystąpią aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Przed elbląską publicznością wystąpią:  Marta Masłowska – aktorka Teatru im. A. Sewruka od 2002 r. W 2016 r. otrzymała Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej . Tworzy wyjątkowe i niezapomniane kreacje, np. Christine w My, dzieci z Dworca Zoo, Natalii Stiepanowej w Oświadczynach, rola we Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach a ostatnio jako „bojowa” Kasia z Igraszek z diabłem. Trzykrotnie nagrodzona Aleksandrem za najlepsze kobiece role roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora.
       Beata Przewłocka – aktorka Teatru im. A. Sewruka od 1996 r. wcześniej pracowała w teatrach w Tarnowie, Legnicy i Częstochowie. W 2008 r. otrzymała Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Publiczność pamięta ją z wyjątkowych ról w spektaklach, m.in. Cafe Sax, Edith i Marlene, Skiz czy ostatnie realizacje: Helgi Gerhart z ‘Allo ’Allo czy Barbary Smith z Mayday 2. Czterokrotnie nagrodzona Aleksandrem za najlepsze kobiece role roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora. Wśród nagród m.in. „Duża Ogródkowa Nagroda Jury” i „Duża Ogródkowa Nagroda Publiczności” podczas XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Cafe Sax” reż. C. Domagała ora wyróżnienie za spektakl “Narkomanka” reż. B. Wyszomirski podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych – Twórczości Profilaktyczno-Alternatywnej OF-TPA w Warszawie (2004).
       Marcin Tomasik – aktor Teatru im. A. Sewruka od 2001 r. W 2014 r. otrzymał Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jeden z najczęściej występujących w spektaklach muzycznych aktor elbląskiego zespołu. Jego charakterystyczny wokal znamy szczególnie z takich spektakli jak, m.in. A-NA-WA – S spłyną obłoki (piosenki Marka Grechuty), Cafe Sax, Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa czy ostatniej premiery Kaczmarski. 4 pory niepokoju. Publiczność uwielbia go za role, m.in. Stanleya Gardera z Mayday i Oficera Crabtree („dziń dybry”) z ‘Allo ’Allo. Trzykrotnie nagrodzony Aleksandrem za najlepszą męską rolę roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora. Wśród nagród m.in.: „Duża Ogródkowa Nagroda Jury” XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Cafe Sax” reż. C. Domagała, 2005, „Duża Ogródkowa Nagroda Publiczności” XV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Edith i Marlene” reż. A. Ozga, 2006.
       Koncertowi towarzyszyć będzie konkurs związany tematycznie z historią teatru w Elblągu. Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg. Koncerty rozpoczną się tradycyjnie o godz. 17 w muszli koncertowej w Bażantarni. Wstęp wolny.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama