UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Wieczór Wirtuozów” w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej

Elbląg, Krzysztof Jakowicz,
Krzysztof Jakowicz, fot. nadesłana

Koncert „Wieczór Wirtuozów”, który odbędzie się 22 kwietnia o godz.19 w ZPSM, będzie spotkaniem z Krzysztofem i Jakubem Jakowiczem, ojcem i synem. Artyści wystąpią w szczególnym koncercie, podczas którego zagrają repertuar na dwoje skrzypiec. Połączenie umiejętności dwóch utalentowanych i docenianych skrzypków, w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, da z pewnością niezwykły efekt.

Krzysztof Jakowicz i jego syn - Jakub Jakowicz to wirtuozowski duet skrzypcowy. Jest między nimi wiele różnic, ale łączy jedna cecha - miłość do muzyki. Pan Krzysztof jest doświadczonym instrumentalistą, nazywanym tytanem skrzypiec. Jakub - jak sam podkreśla – muzyką zaraził się już w okresie prenatalnym, kiedy to „bywał” na koncertach w łonie matki, również skrzypaczki. Nigdy nie chciał zajmować się czymś innym niż muzyka. Obaj panowie są wychowankami legendarnego profesora Wrońskiego.
       Artystów podczas koncertu usłyszymy w repertuarze ukazującym pełnię ich umiejętności. Zagrają m.in. Koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę Jana Sebastiana Bacha, należący do jednych z największych arcydzieł mistrza baroku oraz kompozycję współczesnego kompozytora - Concerto Liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę - Sławomira Czarneckiego, którego góralskie rytmy prowokują solistów do niemal tanecznych kroków na scenie.
      
       ***
       Krzysztof Jakowicz skrzypce
       Jakub Jakowicz skrzypce
       Marek Moś dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie między innymi:
       Jan Sebastian Bach  Koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę
       Sławomir Czarnecki  Concerto Liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę
      
      
       Koncert odbędzie się 22 kwietnia o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
       Bilety: 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy)
       Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler Sp. z o.o.
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama