UWAGA!

Wieczór wspomnień z Ziemią Elbląską

Wieczór wspomnień z Ziemią Elbląską

Kilka pokoleń tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska zaprezentuje się podczas koncertu z okazji 35-lecia istnienia Zespołu. Impreza odbędzie się 28 września w Teatrze im. A. Sewruka. Tradycyjnie już koncert rozpocznie się uroczystym polonezem w wykonaniu obecnych i dawnych członków „Ziemi Elbląskiej”. Poloneza na żywo zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa, która zaprezentuje również suitę pieśni ludowych „Od Teatru do Bałtyku”.

Wieczór pełen folkloru, wspomnień i wzruszeń czeka wszystkich członków oraz sympatyków Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”.
       Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, od początku swego istnienia funkcjonuje przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest organizatorem sobotniej imprezy. Jego założycielem, kierownikiem artystycznym, choreografem oraz opiekunem i dobrym duchem przez szereg lat był nieżyjący już - Czesław Kujawski.
       W ciągu 35 lat swego istnienia Zespół zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, koncertował na wielu europejskich scenach, promując polski folklor i nasz region.
       W trakcie istnienia zespołu tańczyło w nim kilkaset osób, które połączyła nie tylko miłość do folkloru, ale także przyjaźń. Dla siedemnastu par przygoda z Zespołem zakończyła się na ślubnym kobiercu. Po dzień dzisiejszy Zespół pozostał wierny swojemu powołaniu, czyli kultywowaniu tradycji narodowych tańców polskich oraz folkloru najbliższego ziemi elbląskiej.
      
       Podczas sobotniego Jubileuszu na scenie zaprezentuje się kilka pokoleń elbląskiego zespołu. Tradycyjnie już koncert rozpocznie się uroczystym polonezem w wykonaniu obecnych i dawnych członków „Ziemi Elbląskiej”. Poloneza na żywo zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa, która zaprezentuje również suitę pieśni ludowych „Od Teatru do Bałtyku”. W programie ponadto będą prezentacje w wykonaniu obecnego składu ZPiT „Ziemi Elbląskiej”, ZPiT „Młody Elbląg”, ZPiT „Malbork” oraz zaprezentuje się dawny chór „Ziemi Elbląskiej”. Na scenie zatańczą również najmłodsi miłośnicy folkloru czyli przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola „Dorotka”, które zatańczą suitę tańców śląskich. W trakcie koncertu nie zabraknie wspomnień o Czesławie Kujawskim, oraz informacji o historii i osiągnięciach „Ziemi Elbląskiej”.
      
       Impreza rozpocznie się o godz. 17 w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.

      
       Patronat medialny: Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Telewizja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski.
      
      
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...