UWAGA!

Wielkanocne konkursy

 Elbląg, Wielkanocne konkursy
fot. nadesłana

Zbliżają się święta Wielkanocne, wkrótce w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się „Pogrzeb żuru i śledzia” czyli Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej połączony z Kiermaszem Żywności Naturalnej. Organizatorzy przygotowali dwa konkursy, do udziału w których zapraszają dzieci i dorosłych.

Najmłodszych „Światowid” zaprasza do własnoręcznego wykonania wesołej kartki wielkanocnej. Kartka może być wykonana z dowolnego materiału i w dowolnej technice.
       - Papier, brystol, plastelina, krepina, kredki, farby – wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni. Na kartki czekamy w „Światowidzie” do 18 marca. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci do 12 lat – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator imprezy.
       Drugi z konkursów przeznaczony jest dla dorosłych, jego celem jest propagowanie tradycji wielkanocnych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań kulinarnych i wymiany doświadczeń kulinarnych. A zadanie to upieczenie tradycyjnego ciasta wielkanocnego. Wypieki oceniać będzie na miejscu jury, które weźmie pod uwagę walory smakowe, sposób zaprezentowania produktu (wygląd, przystrojenie) czy zgodność z tradycją.
       Prace muszą zostać dostarczone do organizatora konkursu w dniu 19 marca do godz. 11 (CSE „Światowid”, pokój 38 – I piętro). Dla zwycięzców obu konkursów organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na seans filmowy do kina Światowid.
       Konkursy zostaną rozstrzygnięte podczas „Pogrzebu żuru i śledzia”, który odbędzie się 19 marca, w godz. 10- 17, w dolnym holu i na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. W ramach imprezy odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci, które rozpoczną się na sali widowiskowo-sportowej o godz. 10 i potrwają do godz. 13.
       Informacji o konkursie udziela Agnieszka Tkaczuk pod nr tel. 55 611 20 59 lub mailowo: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl. Regulaminy konkursów są dostępne tutaj.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama