UWAGA!

Wielkanocny Jarmark w Światowidzie

 
Elbląg, Wielkanocny Jarmark w Światowidzie
fot.arch.portEl

Tydzień przed Świętami Wielkanocnymi – w sobotę 23 marca – odbędzie się w „Światowidzie” coroczna impreza „Pogrzeb żuru i śledzia. Jarmark sztuki ludowej”. Nawiązujący do tradycyjnych wielkanocnych obyczajów Jarmark zgromadzi ponad pięćdziesięciu wystawców rękodzieła artystycznego i dziesięciu z produktami żywności naturalnej.

Tegoroczny „Pogrzeb żuru i śledzia”, który odbędzie się w sobotę 23 marca, ma bogaty program – to nie tylko jarmark sztuki ludowej czy kiermasz żywności. Organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji dla widzów w każdym wieku.
       Już dziś, „Światowid” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dwóch konkursach: dla najmłodszych – „Wesoła Pisanka”, dla dorosłych – „Baba z Mazur(kami)”. W pierwszym mogą wystartować dzieci do 12 lat, a celem jest własnoręcznie zrobiona, niepowtarzalna, zaskakująca i zabawna pisanka. W drugim przygotowanie tradycyjnego wielkanocnego wypieku, który zostanie zaprezentowany i oceniony przez jury podczas imprezy.
       Dzieci będą mogły wziąć również udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Pod okiem instruktora plastyki stworzą świąteczne ozdoby, które później będzie można wykorzystać do ozdoby domowego stołu wielkanocnego.
       Na Jarmark zgłosiło się 60 wystawców – 50 będzie prezentowało wyroby rękodzielnicze i rzemiosło, dziesięciu produkty żywności naturalnej i tradycyjne potrawy wielkanocne.
       – Z powodu napływu wielu zgłoszeń i przyjęcia maksymalnej liczby wystawców musimy niestety przed terminem zakończyć przyjmowanie zgłoszeń – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator Jarmarku.
       „Pogrzeb żuru i śledzia” odbędzie się w sobotę 23 marca od godz. 11 do 17 w holu głównym, dolnym holu kina „Światowid” oraz na sali widowiskowo-sportowej. Wstęp wolny.
      
       Szczegóły i regulaminy konkursów.
      

       W dniu imprezy w „Światowidzie” będzie też można wspólne pomalować wielkie jajo, będą występy artystyczne i konkursy dla widzów. Uczestników wszystkich konkursów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Agencję Reklamową Contact, Paters – Producenta Galanterii Skórzanej, Hotel „Srebrny Dzwon”, Pizzerię-Restaurację „Strzecha”, Centrum Zabaw dla Dzieci z Lunaparkiem Bajlandia oraz Cinema 7D Rider.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama