UWAGA!

Will Jacobs & Marcos Coll w Mjazzdze

 
Elbląg, Will Jacobs & Marcos Coll w Mjazzdze

W tym tygodniu w Mjazzdze aż trzy koncerty! Pierwsze spotkanie z żywą muzyką to okazja na trochę dobrego bluesa. W środę, 13 września zagrają amerykański gitarzysta Will Jacobs i hiszpański harmonijkarz Marcos Coll z zespołem.

Will Jacobs znany z niezwykle energetycznych i pełnych gitarowej mocy koncertów jest artystą grającym w klimatach blues/jazz/soul/r&b. Rezyduje ostatnio najczęściej w Berlinie, skąd na szczęście nie ma daleko, by uraczyć polskich fanów dobrego grania swoimi dźwiękami. Zaprzyjaźniony ze sceną, na której zdobywał doświadczenie praktycznie przez całe swoje życie. Przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 12 lat, kiedy grał w chicagowskich klubach towarzysząc wielu świetnym muzykom "wietrznego miasta". W tym samym czasie udzielał się w nagrodzonej Grammy Awards szkolnej orkiestrze jazzowej. Szersze zainteresowanie lokalnej i zagranicznej publiczności wzbudził razem ze swoją pierwszą grupą "The Dirty Deal" podczas międzynarodowego Blues Festiwalu w Memphis w 2009 roku, wygrywając kompetycję w kategorii młodych zespołów Chicago Blues Challenge. O sukcesie zadecydowały przede wszystkim dojrzałość improwizacji oraz umiejętności wokalne młodego gitarzysty. Dalej swoje muzyczne umiejętności Will Jacobs rozwijał uczęszczając do Berklee College of Music w Bostonie.
      
       Marcos Coll urodził się w Madrycie, ale dzieciństwo spędził w Santiago de Compostela, w południowo-zachodniej hiszpańskiej części Galicjii. Na harmonijce zaczął grać w wieku 13 lat, a miłością do niej zaraził go utalentowany muzycznie wujek na równi z legendą wśród hiszpańskich harmonijkarzy, mistrz Ñaco Goñi. W swojej muzycznej karierze miał okazję grać u boku takich gwiazd jak Mick Taylor (Rolling Stones) czy Buddy Miles (Jimmy Hendrix Band of Gypsys). Uczestniczył nawet w trasie samego Toma Jonesa. Przez lata rozwijał się grając i nagrywając w różnych składach, by w końcu osiąść na stałe w Niemczech, gdzie szybko stał się częścią lokalnej sceny bluesowej.
       Will Jacobs i Marcos Coll spotkali się w 2015 w Berlinie na jednym z poniedziałkowych Jam Session. Od początku zaiskrzyło między nimi i sporo wspólnie koncertują w całej Europie. Ich muzyka to tradycyjny, klasyczny blues z Chicago skąd pochodzi Will. Aktualnie pracują nad nowym albumem, który ukaże się jeszcze w 2017 roku.
      
       Mjazzga, 13-09-2017 godz. 20:15
       Bilety 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu
      
       Następne koncerty:
       14.09 - Henry No Hurry (folk, singer/songwriter)
       15.09 - Festiwal Elbląg Rocks Europa
       19.09 - Grażyna Łobaszewska i Ajagore
       28.09 - Marek Dyjak (piosenka autorska)

       Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama