UWAGA!

Wirtualna wystawa w CSE Światowid

 Elbląg, CSE „Światowid"
CSE „Światowid"

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” po raz kolejny daje internautom możliwość wirtualnego spaceru po wystawie zainstalowanej w Galerii Nobilis. Tym razem jest to ekspozycja grafik wykonanych przez Kamilę Kapelańczyk, przenoszących nas w świat głębi oceanu.

Wystawa „Solaris” składa się z 15 wielkoformatowych grafik wykonanych techniką reliefową oraz 40 obiektów graficznych złożonych w stylu Zine (nazywanych tomami solarystyki). Kwintesencją ekspozycji jest książka wykonana w pracowni introligatorskiej Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach. Do druku użyta została farba własnej produkcji oparta na autorskiej recepturze.

Grafiki jak i obiekty z nich stworzone obrazują powierzchnię oraz głębię oceanu, będącą metaforą poziomów poznania drugiego człowieka. Spokojna kolorystyka ma wprowadzić odbiorcę w stan odprężenia przypominający uczucie dryfowania na niezmąconej tafli wody i zaprosić do refleksji nad swoimi stosunkami z ludźmi w jego otoczeniu.

Całą wystawę można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru – zapraszamy do obejrzenia filmu, który dostępny jest na naszym kanale na youtube 

 

 

Kamila Kapelańczyk w roku 2017 obroniła dyplom licencjacki na specjalizacji grafika warsztatowa na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

W dzieciństwie chciała zostać oceanografem, po niespełnionych marzeniach pozostała jej miłość do wody i strach przed głębinami.

 

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama