UWAGA!

Wirtuoz skrzypiec Mariusz Patyra zagra z EOK

 
Elbląg, Wirtuoz skrzypiec Mariusz Patyra zagra z EOK
fot. nadesłana

Gościem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej podczas koncertu 11 lutego, będzie wybitny skrzypek Mariusz Patyra - zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Paganiniego we Włoszech! Artysta - wirtuoz najwyższej światowej klasy, którego każdy koncert jest dowodem niezwykłego, rzadko spotykanego talentu.

Najlepszą rekomendacją Mariusza Patyry jest fakt, że jako pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w historii wygrał Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Premio Niccolo Paganini”
       w Genui w 2001 roku i zdobył specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie Kaprysów Niccolo Paganiniego oraz kopię skrzypiec „Il Cannone” (Armata), które należały do wielkiego Mistrza i Wirtuoza! Podczas swoich koncertów Mariusz Patyra zachwyca, porywa i oczarowuje publiczność swoją osobowością. Zdarza się to na scenach muzycznych niezmiernie rzadko. Melomani mówią o nim: Polski Paganini. Mariusz Patyra jest wybitnym skrzypkiem nawiązującym do najlepszych tradycji światowej szkoły skrzypcowej, którą stworzyli najwięksi w historii.
       W programie koncertu znajdą się perły muzyki klasycznej w aranżacjach Krzysztofa Herdzina. Elbląskich kameralistów poprowadzi Maestro Marek Moś. Mariusz Patyra wykona między innymi: Kaprys op. 1 nr 24 Niccolò Paganiniego, jeden z najtrudniejszych i najsłynniejszych utworów wirtuozowskich na skrzypce solo. Koncert wypełnią również inne utwory tego najznakomitszego wirtuoza skrzypiec wszechczasów: Introduzione, Tema con Variazioni "I Palpiti" op.13 czy Cantabile, a także Humoreska Antonia Dworzaka, Kaprys wiedeński Frtiza Kreislera i Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina.
      
       11 lutego, godz. 19 Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
       Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski (Stary Rynek 25). Biuro czynne: pn., śr., pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
       Otwarta próba generalna dla uczniów gimnazjów i liceów, godz. 12. Bilety:10 zł
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a do Filharmonii Bałtyckiej na koncert 14.02.2016 bilety ulgowe są po 45zł Elbląska Orkiestra po przeniesieniu się do szkoly muzycznej strasznie podrozala. elblążanka.
  • Z tego co wiem sala w Gdańsku ma 1000 miejsc a u nas 250. To ile ma kosztować bilet w Elblągu? Odpowiedź prosta 4 razy drozej czyli i tak jest dobra.
  • 14 lutego nic nie grają w Filharmonii Gdańskiej.
  • pomyliłem się nie 14 a 13 mieszkancy e-g to skromniejszy ludzie i też kochają kulturę z wyższej pólki i dla tego nie można mnożyć razy cztery.
Reklama