UWAGA!

Wkrótce opowiedzą i zaśpiewają o miłości

 Wkrótce opowiedzą i zaśpiewają o miłości
fot. nadesłana

Już za kilka dni rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” Do udziału w imprezie zgłosiło się niemal 70 osób, ok. 50 z nich zaprezentuje się już w czwartek, 17 marca podczas przesłuchań w dwóch kategoriach – piosenki poetyckiej i recytacji.

W tym czasie w „Światowidzie” odbędą się koncerty, spektakl i wystawa, ale najważniejsza część Festiwalu to przesłuchania konkursowe, na które bezpłatnie może przyjść każdy elblążanin. Przesłuchania konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach – piosenka poetycka i recytacja. Konkursowe występy będzie można zobaczyć w sobotę, 19 marca na Scenie na Piętrze oraz dużej sali Kina w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       W kategorii recytacja wystąpi 30 osób.
       - W recytacji zawsze mamy wysoki poziom. Zgłosili się uczestnicy, którzy bywali już na naszym Festiwalu, ale jest też sporo nowych osób, które całkiem dobrze się zapowiadają – opowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu – Na liście mamy też laureatki Festiwalu - Dorotę Iwanicką czy Mirę Micek, obie już nie jeżdżą na konkursy recytatorskie czy festiwale, ale właśnie do nas przyjadą. To miłe, gdy uczestnicy chcą do nas wracać.
       W kategorii piosenka artystyczna zgłosiło się ponad 40 osób, 20 z nich wystąpi na przesłuchaniach. Występujący będą śpiewać, korzystając z półplaybecków, ale będą również wykonania z akompaniamentem m.in. gitary czy instrumentów klawiszowych.
       Zgłoszenia pochodziły z całej Polski na liście uczestników są osoby z Warszawy, Płońska, Bydgoszczy, Torunia, Opola czy Krakowa. Nie zabraknie również uczestników z Elbląga. Elblążanie zaprezentują się na przesłuchaniach w obu kategoriach.
       W jury Festiwalu zasiądą:
       Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” Łódź polski aktor, reżyser i scenograf teatralny.
       Jan Poprawa – historyk, publicysta i krytyk muzyczny. Scenarzysta widowisk estradowych i spektakli teatralnych, również telewizyjnych. Autor cyklicznych programów telewizyjnych, m.in. „Krakowskiego Studia Jazzowego”, „Śpiewnika Ilustrowanego”. Współtwórca, laureat, członek rad artystycznych i juror wielu konkursów oraz festiwali muzycznych, teatralnych, kabaretowych i literackich. Autor wielu książek, współpracownik kilkudziesięciu dzienników i periodyków, a także tekstów w kilkunastu wydawnictwach zbiorowych.
       Jarosław Wasik - z wykształcenia aktor - wokalista i kulturoznawca, zaś z zamiłowania dziennikarz, autor tekstów. Wydał cztery autorskie płyty. Jest również członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, dyrektorem artystycznym Festiwalu „Poetycka Dolina” oraz Dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
      
       Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja odbędą się 19 marca od godz. 10 na Scenie Na Piętrze, zaś od godz. 16.00 w dużej sali Kina Światowid rozpoczną się prezentacje w kategorii piosenka poetycka. Z uwagi na dużą liczbę uczestników w kategorii recytacja, prezentacje mogą zostać przeniesione również na niedzielę, 20 marca. Wstęp wolny.

       Patronem medialnym OFSS "...czy to jest kochanie?" jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...