UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Włoskie szpilki” w DKK

Elbląg, „Włoskie szpilki” w DKK

We wtorek 19 czerwca o godz. 18 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Porozmawiamy o książce Magdaleny Tulli „Włoskie szpilki”. Wstęp wolny.

O książce
      
Śmiało mogę powiedzieć, że dla mnie jest to jedna z najlepszych i najważniejszych książek 2011 roku - Michał Nogaś
       Literacko doskonała proza Tulli to labirynt niewyczerpanych znaczeń - Marek Zaleski
       Odważna, wspaniała autorka - Martin Pollack
       Zdumiewające, piękne, mocne. Stawia pod znakiem zapytania konwencjonalne gatunki literackie - William S. Merwin
      
       Przytulić samą siebie
      
„Włoskie szpilki” to niezwykła książka o życiu w dwóch totalnie różnych światach, o trudnym dzieciństwie i dorastaniu, odrzuceniu, odtrąceniu, pułapkach i tajemnicach ludzkiej pamięci i o tym, jak życie człowieka może być zdeterminowane przez przeszłość, nawet tę, która zdarzyła się przed jego erą.
       Na krótką książkę składa się kilka opowiadań, niedługich, konkretnych, pięknie napisanych i najczęściej bardzo bolesnych. Autorka nie ukrywa, że są to historie o niej samej i jej rodzinie (…) historie, których przelanie na papier musiało się łączyć z dużym bólem, choć mógł to być jednocześnie całkiem dobry sposób na uporanie się z nim. Spotkanie ze sobą sprzed lat bywa bowiem bardzo oczyszczające i potrafi uwolnić od wielu trudnych emocji [fragment recenzji z http://mojabiblioteczka.blox.pl/html]
      
       Magdalena Tulli (ur. 1955) debiutowała w 1995 roku opowieścią Sny i kamienie za którą otrzymała Nagrodę Fundacji im. Kościelskich (1995). Ukazał się niemiecki, angielski i czeski przekład tej książki. Kolejna powieść, W czerwieni była nominowana do Nagrody Nike'99. W 2003 roku autorka wydała Tryby także nominowane do Nike, oraz Zamiast procesu i Raport o mowie nienawiści – książkę napisaną wspólnie z Sergiuszem Kowalskim. Skaza wydana w 2006 roku ukazała się także w USA. Magdalena Tulli tłumaczy także literaturę włoską i francuską (m.in. Itala Calvina i Marcela Prousta); za przekład opowiadań Fleur Jaeggy Gniew niebios otrzymała nagrodę „Literatury na Świecie”.
      
       ***
       Dyskusyjne Kluby Książki to projekt Instytutu Książki adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007. W województwie warmińsko-mazurskim projekt jest również finansowo wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kluby działają przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. W naszym województwie funkcjonuje obecnie 50 klubów.
      
       Więcej informacji:
       Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1
       tel. 55 611-31-86
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama