UWAGA!

Wokalny pociąg odjedzie w sobotę

 
Wokalny pociąg odjedzie w sobotę
fot. nadesłana

„Jedzie pociąg z daleka” to konkurs, który ma na celu promocję młodych wokalnych talentów. Do udziału w nim zgłosiły się 33 osoby. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni już najbliższą sobotę, 7 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp wolny.

W konkursie biorą udział wokaliści soliści, występujący z akompaniamentem instrumentalnym na żywo bądź z podkładem muzycznym. Wykonawcy zaprezentują dwa utwory, w tym jeden autorstwa Ryszarda Rynkowskiego.
       - Zgłosili się do nas uczestnicy z Elbląga, Młynar, Starego Pola, Miłoradza, Malborka, Szczytna i Braniewa – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”, organizator konkursu. - To 33 osoby, najwięcej w najmłodszej kategorii – aż 24. Przeważają dziewczyny, ale nie zabraknie i chłopięcych głosów.
       Wśród piosenek Ryszarda Rynkowskiego największą popularnością cieszy się utwór „Wznieś serce nad zło”, ale na sali kilka razy usłyszymy również „Szczęśliwej drogi już czas” i „Natalie”.
       Najmłodsi wybrali bardzo różnorodny repertuar od Maryli Rodowicz, Alicji Majewskiej, Karin Stanek czy Anny Jantar, przez Natalię Kukulską, Edytę Górniak i Annę Wyszkoni po Ewę Farną, Ewelinę Lisowską czy Miley Cyrus. Są też piosenki dziecięce, dopasowane do wieku śpiewających, m.in. „Okulary mam na nosie”, „Ile jest na świecie mam”, czy „Radość, radość”
       - Są też osoby, które zaśpiewają wyłącznie piosenki z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, cieszymy się bardzo bo to patron naszego konkursu, a jego utwory są naprawdę wartościowe – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.
       Uczestnicy wykonują przede wszystkim polskie piosenki, ale na liście znaleźli się również: Whitney Houston, Bruno Mars, Miley Cyrus czy John Legend. Wśród starszych konkursowiczów uznaniem cieszą się piosenki, które wymagają większych umiejętności interpretacyjnych, np. Anny German, Krystyny Prońko czy Grażyny Łobaszewskiej.
       Do obserwowania zmagań konkursowych zapraszają Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Towarzystwo Muzyczne Eroica. Konkurs odbędzie się w sobotę, 7 listopada w dużej sali kina Światowid. O godz. 10 rozpoczną się przesłuchania w kategorii szkół podstawowych, ok. godz. 12.30 rywalizować będą gimnazjaliści, a chwilę po 13.00 uczestnicy w kategorii ponadgimnazjalnej.
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)