UWAGA!

Wrażliwość nieskrępowana

Trzeci sezon artystyczny rozpoczyna scena alternatywna przy elbląskim Teatrze Dramatycznym. Inaugurację, która odbędzie się 13 października godz. 18.00, uświetnią występy teatru alternatywnego "Ephata" z Iławy oraz elbląskiego "Alter Ego".

Wieczór "Ku wrażliwości nieskrępowanej" tworzą spektakle, które poruszają dusze ludzkie - "Perła" i "Opowieść o człowieku spolegliwym".
     - Są to spektakle stworzone przez ludzi podobnie myślących i czujących, którzy nie boją się pokazywać zjawisk niepokojących, a niekiedy nawet bulwersujących - mówi Tomasz Walczak, opiekun grupy "Alter Ego", reżyser spektakli. - Nasze spektakle wywołują wachlarz emocji - od entuzjazmu do totalnej negacji. Ale o to chodzi w sztuce alternatywnej.
     Podczas wieczoru inauguracyjnego wystąpi teatr "Ephata" z Iławy, który zaprezentuje spektakl "Perła".
     - Jest to spektakl zrealizowany w konwencji teatru ulicznego - aktorzy grają w kole - wyjaśnia Tomasz Walczak. - Opowiada o zniewoleniu, o narkotykach, alkoholu, sektach. O problemach, które dotykają jeśli nie nas to na pewno bardzo wielu ludzi obok nas. Za "Per" "Ephata" otrzymała Grand Prix podczas lata teatralnego w Płośnicy.
     Zaprezentuje się również elbląskie "Alter Ego".
     - Po raz ostatni pokażemy elblążanom "Opowieść o człowieku spolegliwym" - wyjaśnia Tomasz Walczak. - W listopadzie zaprezentujemy go podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich "Wyjście z cienia" w Gdańsku.
     Spektakl "Opowieść o człowieku spolegliwym" stanowi wypadkową doświadczeń i refleksji wielu osób. To ukazanie spolegliwości, jako drogi do szukania kompromisu, bezkonfliktowego i odpowiedzialnego działania. Młodzi artyści przedstawiają obrazy znane i symboliczne, ale wzbogacone obszarami, w których nikt z nas jeszcze nie obcował. Wymowna scena rajska, narodziny martwego dziecka, które są dla bohatera początkiem metamorfozy i zmiany hierarchii wartości, to początek rozważań nad życiem. Obraz śmierci odsłania natomiast koleje duszy po uwolnieniu się z ciała, to dalsza wędrówka. Sztuka jest zupełnie odmienna, od tych prezentowanych ostatnio przez "Alter Ego", ale utrzymana w obranej konwencji teatru. To gra emocji na wszystkich tonach ludzkiej duszy. Niezwykle plastyczna i wymowna scena czyśćca, piekła i... zaskakujący koniec. Obraz ludzkich losów realizowany w konwencji teatru plastycznego, wizji i ruchu.
     - Do występu podczas inauguracji sezonu offowego zaprosiliśmy przyjaciół, z którymi dobrze się rozumiemy, tworzymy podobne spektakle, o podobnej tematyce - kończy Walczak. - Myślę, że kompozycja ze spektakli "Alter Ego" i grupy "Ephata" zainteresuje elbląskiego widza.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Spektakle były świetne.Wiem, bo sama tam byłam. Siedziałam na widowni i nie mogłam nic powiedzieć, bo mnie zatkało.Zawsze myślałam, że teatry offowe to nudy, ale po tych przedstawieniach się przekonałam, jak bardzo się myliłam. Teraz myślę, że teatr plastyczny może być o wiele ciekawszy niż teatr konwencjonalny. Pozdrawiam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Karota(2001-10-29)
Reklama