UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wrzesień z klasykami – EOK rozpoczyna sezon

 

Niby kameralna, a jednak symfoniczna. Już 22 września elbląscy kameraliści zainaugurują sezon artystyczny 2019/2020 i uczynią to w wyjątkowym, bo poszerzonym, składzie. Skoro zaś, co dwie batuty, to nie jedna, nad przebiegiem koncertu będzie czuwał dyrygencki duet: Sabrina Stachel i Piotr Jędrzejczyk. Wisienką na smyczkowym torcie okaże się natomiast występ jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, Macieja Kułakowskiego.

Na wyciągnięcie smyczka zyskamy dostęp do arcydzieł muzycznej klasyki, aczkolwiek nie zawsze poważnej. Potwierdzi to Symfonia nr 4 B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena, która przeszła do historii jako kompozycja nie tyle przesycona, co wręcz najeżona muzycznymi żartami. Rozpoczyna ją spokojny wstęp „z prędkością trzech–czterech nut na kwadrans” (Carl Maria von Weber), a wieńczy…O tym przekonamy się w niedzielny wieczór w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

 

W repertuarze zagości też rodzima muzyka, reprezentowana przez Serenadę op. 2 na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza i Koncert wiolonczelowy Andrzeja Panufnika. Pierwszy z nich, najwybitniejszy polski symfonik, łączył kompozytorską pasję z miłością do gór, stając się jednym z pionierów taternictwa. Z kolei Andrzej Panufnik, jak nikt przed nim i nikt po nim, zatarł granice między muzyką i geometrią. Dlaczego? Kilka dźwięków Koncertu wiolonczelowego wystarczy za odpowiedź…

 

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020

22.09.2019, niedziela, 18:00

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Maciej Kułakowski – wiolonczela

Sabrina Stachel – dyrygent

Piotr Jędrzejczyk – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.

M. Karłowicz - Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową 

A. Panufnik - Koncert wiolonczelowy

L. van Beethoven - Symfonia nr 4 B-dur op. 60   

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu

Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny
       

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama