UWAGA!

Wspólny koncert mistrza i ucznia

 Elbląg, Wspólny koncert mistrza i ucznia

Biblioteka Gotycka.pl zaprasza na jutrzejszy (czwartek, 7 października) Koncert Fortepianowy utworów Fryderyka Chopina w formule Mistrz-Uczeń. Wykonawcami będą Kordian Góra oraz Adam Piórkowski.

Przed koncertem nastąpi rozstrzygniecie konkursu na Międzyszkolne Elektroniczne Dyktando przygotowane w ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 i konkursu plastycznego "Czy wiesz jak wyglądał Chopin?"
      
       Kordian Góra – fortepian
       Swoją edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II st. w Słupsku pod kierunkiem Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky’ego. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni oraz w ZPSM w Elblągu. Występował jako solista i kameralista w Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji, Finlandii, Szwecji, Maroko, Tunezji, USA. Współpracował z fundacją „Maestro” w Los Angeles, dla której dokonał nagrania z muzyką C. Debussy’ego i M. Ravela. Koncertował z „Kwartetem Śląskim”. Bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych.
      
       Adam Piórkowski – fortepian
       Urodził się w Mrągowie, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu Wiesławy Bogaczewicz-Bieda.Talent Adama Piórkowskiego został doceniony wieloma prestiżowymi nagrodami:
       - II miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów S. Rachmaninowa na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów im. Bluthnera w Kaliningradzie (2010)
       - V miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II st. CEA w Warszawie (2010)
       - III miejsce oraz nagroda specjalna Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Fortepianu (EPTA) na VI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół Muzycznych II st. EPTA w Krakowie (2009),
       - laureat ze szczególnym wyróżnieniem na Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garlinowicz w Olsztynie (2009)
       Adam Piórkowski jest również Laureatem Elbląskiej Nagrody Kulturalnej za osiągnięcia w roku 2009 oraz laureatem ‘’Przedwiośnia Talentów 2010’’
      
Bogumiła Bruniecka, Gotycka.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama