UWAGA!

Wspomnienia i pamiątki z Kresów - posłuchaj!

Elbląg, Wspomnienia i pamiątki z Kresów - posłuchaj!
(fot. nadesłane)

Unikatowe zdjęcia, dokumenty, wspomnienia i wywiady Kresowiaków- to wszystko można znaleźć się w internetowej bazie, którą stworzyło Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Warto do niej zajrzeć!

W naszym regionie żyją tysiące ludzi, którzy mają swoje korzenie na dawnych Kresach Wschodnich. To osoby urodzone np. na terenie dzisiejszej Litwy, Ukrainy czy Białorusi oraz ich potomkowie.
       Właśnie ta grupa mieszkańców i ich losy zainteresowały autorów projektu Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach. Dzięki pomocy ministerstwa kultury oraz samorządu wojewódzkiego powstała pracownia digitalizacji i archiwum obiektów dostarczonych przez Kresowian. Powstają także np. wywiady filmowe. Na specjalnej stronie internetowej można znaleźć różnego rodzaju materiały, które dokumentują i przypominają historie ludzi z Kresów.
       - Zgłaszają się do nas szczególnie osoby przybyłe z terenów dzisiejszej Ukrainy i Litwy. W ich opowieściach przewija się przede wszystkim nostalgia za kresowym dzieciństwem - mówi historyk i kierownik programu Kinga Jackowska w radiowej rozmowie z Agnieszką Jarzębską. Posłuchaj.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama