UWAGA!

Wszyscy jesteśmy matematyczni

 
Elbląg, fot Witold Sadowski
fot Witold Sadowski

Jest logiczna i precyzyjna do bólu, oparta na proporcjach, a przy tym różnorodna – natura inspiruje nie tylko biologów czy fizyków, ale każe się również zastanowić nad tym, ile w tym wszystkim jest przypadku, a ile matematycznej ciągłości. O tym również są grafiki Haliny Różewicz- Książkiewicz, artystyki, która stworzyła m.in. logo Galerii El oraz Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Zobacz zdjęcia z wernisażu.

Delikatna kreska, minimalizm kolorystyczny, ale przede wszystkim symetria i proporcje.
       – Chodziło o to, aby spojrzeć na tę mądrość natury, jak ona czerpie z matematyki i że właściwie jest na niej oparta. Tam nie ma żadnej dowolności, wszystko jest zachowane – proporcje, ilość, a przy tym widać ogromne bogactwo i różnorodność – opowiadała Halina Różewicz- Książkiewicz podczas wczorajszego (17 października) wernisażu swoich prac w Galerii El. – Na przykład listków są tysiące, ale żaden nie jest taki sam. To mnie frapuje, chodzi o takie spojrzenie z bliska i odczytanie gdzie jest źródło urody tej rośliny, ono mieści się właśnie w tej konstrukcji. Zresztą cały świat jest matematyczny, wszyscy jesteśmy matematyczni, począwszy od najmniejszej komórki.
       Na wystawie, której pełna nazwa brzmi "W cieniu matematyki" i została zorganizowana w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, znajduje się 39 prac. Są takie, które pochodzą chociażby z lat 70., są też i te nowsze, z ostatnich lat. To również wystawa jubileuszowa - wiąże się z 55- leciem pracy artystycznej Haliny Różewicz- Książkiewicz
       Prace można oglądać na pierwszym piętrze empory w Galerii El do 30 listopada.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama