UWAGA!

Wszyscy jesteśmy specjalnej troski - posłuchaj!

 Elbląg, Wszyscy jesteśmy specjalnej troski - posłuchaj!
(fot. Arkadiusz Podhorodecki - mat. prasowe organizatorów MSA)

Co jest ważne kiedy się tworzy muzykę? - Żeby nie było granic, podziałów, żeby nie traktować się lepiej albo gorzej, niepotrzebnie się nie litować, ale trenować empatię, czujność na swoje potrzeby. Bo tak naprawdę każdy potrzebuje troski - mówi Włodek Paprodziad Dembowski, wokalista zespołów November Project i Łąki Łan.

Okazją do rozmowy był wczorajszy koncert November Project w Elblągu. "Rootsrockowa rastaferajna z Osiedla Przyjaźń, kolorowa gromada wesołych nieboraków, dla których nie ma granic" - jak o sobie mówią - wystąpiła w czasie Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. To był udany występ, pełen karaibskich, "bujających", ale też rockowych i bluesowych brzmień oraz oryginalnych tekstów, które często opierają się na grach słownych i skojarzeniach. November Project tworzą muzycy sprawni i mniej sprawni. Dzięki temu, jak się wydaje, ich muzyka nabiera dodatkowych barw i energii.
       Wokalista November Project Włodek Paprodziad Dembowski jest też związany z inną ciekawą grupą alternatywną - Łąki Łan, ale nie o niej tym razem rozmawialiśmy. O November Project, wraz z Paprodziadem, mówi Cezary Sura Gałązka, który odpowiada za klawisze i programing. Nagranie Agnieszki Jarzębskiej z portalu eŚwiatowid.pl.
       W zespole, który 26 listopada wydaje pierwszą płytę, grają także Robert Papa Jegliński (djembe, balafon), Mustafa Muti Huseini (przeszkadzajki), Piotr Wiernik Wiernikowski (gitara), Paweł Karol Karolak (syntezator, wokal), Marcin Dzierżoń Dzierżyc (przeszkadzajki), Sebastian Kolano Tuchowski (bębny basowe), Mariusz Mario Kraska (przeszkadzajki), Marcin Starshak Troszak (djembe), Daniel Dany Grzeszykowski (saksofon), Michał eddy Romanowski (perkusja).
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • co jest ważne? ważne jest to, żeby zapisać to, co w głowie gra. Nie dodawać do tego filozofii, litości, granic, podziałów. Po prostu zapisać frazę, emocję, zapisać dźwięki, które latają po głowie. Nie mędrkować. Tylko po prostu zapisać. Potem wybrać te najlepsze zapisy. Amen. Jak chcesz to Cię ogołocę z pychy. Tylko daj znać.
Reklama