UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wtorek pełen klasyki dźwięków

Elbląg, Wtorek pełen klasyki dźwięków

Gdy język klawiszy krzyżuje się z językiem smyczków, to znaczy, że EOK po raz kolejny zaprasza melomanów do wysłuchania tego, co najpiękniejsze w europejskiej klasyce. 17 września przekonamy się, co skrywają takie nazwiska, jak Beethoven, Chausson, Ravel czy Lutosławski. Zadba o to duet spod znaku skrzypiec i fortepianu: Paula Preuss i Bogna Czerwińska-Szymula. 

Beethovenowska Sonata op 12 nr 2 a-dur? Brzmi poważnie, ale w wykonaniu solistek utwór trafi zarówno do starszego, jak i młodszego ucha. Znajdziemy się także w świecie cygańskich rytmów, a to za sprawą rapsodii Tzigane – tytuł nieprzypadkowy – która wyszła spod pióra Maurice Ravel’a. Francuskiego kompozytora znanego powszechnie dzięki Bolero, zgodnie z legendą, brzmiącego gdzieś na świecie co 15 minut…

Dzięki połączonym, skrzypcowo-fortepianowym, siłom w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego zabrzmi także Poeme Ernesta Chaussona. A jeśli ktoś sympatyzuje z przysłowiem „cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”? Solistki zaspokoją oczekiwania i takich melomanów – w repertuarze znalazło się Subito Witolda Lutosławskiego.

 

17.09.2019, wtorek, 11:00

Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

Wykonawcy:

Paula Preuss - skrzypce

Bogna Czerwińska – Szymula - fortepian

W programie m.in.

L. van Beethoven – Sonata op 12 nr 2 A-dur

E. Chausson – Poeme

M. Ravel – Tzigane

W. Lutosławski – Subito

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu

Bilety: 10 zł (normalny)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
       


       

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama