UWAGA!

Wyjątkowe jam session z Hanią Derej

 Elbląg, Hania Derej
Hania Derej (fot. archiwum prywatne)

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na czwartkową jam session, na której po raz pierwszy zagości Hania Derej, bardzo młoda kompozytorka, pianistka i dyrygentka. Początek o godz. 19.30, wstęp wolny.

Hania Derej uczestniczyła w wielu międzynarodowych warsztatach pianistycznych z udziałem wybitnych pedagogów i artystów z Polski i zagranicy. Zdobyła m.in. III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim, nagrodę Młody Kompozytor 2021 ufundowaną przez Związek Kompozytorów Polskich, nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, w 2022 r. za najlepsze wykonanie koncertu z Lwowską Orkiestrą Kameralną i w tym samym roku została laureatką konkursu Młodego Wirtuoza w kategorii Dyrygent.

Jako pianistka Hania grała w Lwowskiej Orkiestrze Kameralnej i Orkiestrze Filharmonii Narodowej. Jako dyrygentka, dyrygowała koncerty orkiestr, jak Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Lwowska Orkiestra Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Morawska Orkiestra Filharmoniczna. Hania stworzyła też muzykę do kilku krótkometrażowych filmów oraz spektaklu teatralnego.

W zakresie twórczości samej muzyki jazzowej Hania Derej uzyskała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Jazzowej KraCamera JAZZ 2022, wystąpiła na LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2022, uzyskała III miejsce z zespołem na Junior Jazz Festival oraz została finalistką konkursu w kategorii instrumentalistów. W czerwcu 2023 r. została laureatką Nagrody Specjalnej za kompozycje i aranżacje w ramach Junior Jazz Festiwal.

Obecnie Hania Derej przygotowała materiał zawierający autorskie kompozycje na dwie płyty jazzowe oraz płytę z muzyką elektroniczną. Podczas koncertu w Klubie Krypta towarzyszyć będą znani elbląskiej publiczności: Maciej Sadowski na kontrabasie i Michał Korsak na perkusji. Zapowiada się ciekawie, choćby z uwagi na fakt, że Hania Derej i Maciej Sadowski zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Czwartek 11 lipca, godz. 19.30. Wstęp wolny.
Koncert zrealizowany przy udziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.
Klub Krypta

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Uprzejmie proszę Kryptę na przyszłość o wczesniejsze informowanie o koncertach. Bo zamieszczanie info na Portelu w dzień poprzedzający imprezę po południu to ewidentne lekceważenie potencjalnych słuchaczy. Czy organizatorom zależy na frekwencji, czy jest to im obojętne, bo artystom płaci Ratusz z naszych podatków.
Reklama