UWAGA!

Wymyśl swoją kompozycję

 
Elbląg, Wymyśl swoją kompozycję
fot. CSE Światowid

Jeszcze tylko przez półtora miesiąca można nadsyłać prace na V Ogólnopolski Konkurs „Kompozycje", którego organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Tematem konkursu są kompozycje, czyli układ elementów zestawionych ze sobą w taki sposób, aby tworzyły harmonijną całość. Celem kompozycji jest osiągnięcie zamierzonego efektu plastycznego poprzez umiejętne dobranie kolorów, kształtów, proporcji, faktur i położenia przedstawianych elementów, czasem na drodze porządkowania podobnych do siebie składników, a kiedy indziej poprzez zestawianie ich na zasadzie kontrastu.
       Konkurs, którego celem jest prezentacja prac plastycznych w dziedzinie malarstwa, batiku i grafiki, skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i osób dorosłych.
       - Zostało jeszcze trochę czasu na przemyślenie treści pracy i ubranie jej w formę - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki z CSE Światowid. - Artystom pozostawiamy dużo swobody, aby mogli poszukiwać własnych dróg i sposobów na stworzenie kompozycji.
       Podpisane na odwrocie prace (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) należy przesyłać w terminie do 20 września 2011 r. na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg.
       Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE Światowid oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl.
       Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w październiku 2011 roku w Galerii „Nobilis" w CSE Światowid.
       Ogólnopolski Konkurs "Kompozycje" jest realizowany w ramach projektu "Twórcza Terapia" i uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Regulamin konkursu na stronie CSE Światowid.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama