UWAGA!

Wyprawa w dawne czasy

 Elbląg, Anna Romanowska, Marlena Szwemińska i Alicja Guła
Anna Romanowska, Marlena Szwemińska i Alicja Guła (fot. mad).

W poniedziałek 10 września w Muzeum Archeologiczno -Historycznym w Elblągu odbyła się prezentacja książki o tematyce historyczno-regionalnej, adresowanej do najmłodszych elblążan. Autorkami książki są Alicja Guła i Marlena Szwemińska, konsultantki Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Anna Romanowska - nauczycielka języka polskiego w SP 21.

Uczniowie przedszkoli i klas zintegrowanych historię Elbląga i okolic poznają, realizując 10 projektów edukacyjnych, m.in. „Jak żyli mieszkańcy Truso?”, „Elbląska Galeona - czyli o tym, co słychać w porcie”, „Fontanna z Placu Słowiańskiego”.
     W skład pakietu edukacyjnego „Elbląg i okolice. Wyprawa w dawne czasy” wchodzi „Moja książka historyczna”, w zamyśle autorek pomyślana jako zaczątek własnej książki każdego ucznia. Uczniowie, wypełniając karty pracy, stają się badaczami (detektywami) historii. Książka będzie tworzona w czasie realizacji 10 projektów. Drugim elementem pakietu jest przewodnik dla nauczyciela „Książka przewodnika”, zawierająca m.in. wprowadzające do każdego projektu krótkie opowiadanie historyczne i dokładne informacje na temat realizacji projektu.
     - Proponujemy uczniom i nauczycielem poznawanie historii regionu z wykorzystaniem metody projektu, sprawdzonego i skutecznego sposobu budowania wiedzy na drodze aktywnego działania - mówią autorki. - Jeżeli pozwolimy dzieciom dociekać, odkrywać, poszukiwać informacji, to w naturalny sposób je zaktywizujemy, pozostawimy im przestrzeń do działania i emocjonalnego zaangażowania.
     Publikacja została wydana we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, a sfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu i Fundacji Elbląg.
mad
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gratulacje!!! Świetna robota! Taki interaktywny 'podręcznik' z pewnością zadowoli dzieciaki i wyposaży je w wiedzę dotyczącą ich regionu. Super zabawa a przecież... NAUKA!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    teacher(2007-09-11)
Reklama