UWAGA!

Wyrażanie emocji poprzez sztukę

 
Elbląg, Wyrażanie emocji poprzez sztukę
fot. nadesłana

- W arteterapii najważniejszy jest proces, w wyniku którego zostają uwolnione emocje, uaktywnia się sfera komunikacji niewerbalnej – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki i terapeuta. Już w najbliższy piątek, 29 września o godz. 11 w pracowni plastycznej CSE „Światowid” rozpoczną się warsztaty inspirujące opiekunów do prostych zajęć z podopiecznymi w warunkach domowych, z wykorzystaniem dostępnych materiałów, np. papieru.

Od kwietnia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” realizują wielomiesięczny projekt „ABS – aktywny i bezpieczny senior”, skierowany do seniorów oraz do opiekunów osób starszych i niesamodzielnych. Organizatorzy zapraszają na warsztaty „Techniki arteterapeutyczne – praktyczne sposoby twórczych działań w warunkach domowych”. Spotkanie będzie opierało się o poznanie technik stosowanych w arteterapii.
       - W zależności od wieku pacjenta proponujemy techniki podtrzymujące umiejętności i stymulujące systemy sensoryczne – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki i terapeuta. - Arteterapia proponowana jest osobom , które chcą odkrywać swoje nieznane potencjały. Jest aktywnością, która prowadzi do rozwoju, podtrzymuje wiele funkcji, sprawność dłoni, myślenia wyobrażeniowego, pomaga zmienić negacje i frustrację w życiowy dynamizm.
       Będzie to pokaz technik i próba pracy w kształtowaniu papieru. Uczestnicy poznawać będą możliwości tego ciekawego tworzywa, które posiada różne struktury, takie jak bibuła, pergamin, papier mache, collage, papier czerpany, papier kredowy, tektura falista, wycinanka czy wiklina papierowa.
       - W twórczości seniora nie chodzi o to, by stworzył dzieło, lecz o to, by wyraził swoje emocje i dobrze się bawił, zachowując sprawność manualną i intelektualną – dodaje Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”.
      
       Spotkanie skierowane jest do opiekunów osób starszych. Udział w zajeciach jest bezpłatny, ponieważ zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje Teresa Miłoszewska (tel. 55 611 20 65).
      
CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama