UWAGA!

Wyroby artystyczne na jarmarku

 
Wyroby artystyczne na jarmarku
fot. nadesłana

Świąteczne ozdoby i smakołyki, przedmioty z duszą, unikatowe i wykonywane tylko ręcznie. W najbliższą sobotę, 12 grudnia w Światowidzie już po raz piąty odbędzie się Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.

- Na Jarmarku wystawi się ponad 50 wystawców. Całość podzieliliśmy na trzy strefy – przy wejściu, w holu głównym na warsztatach najmłodsi będą mogli zrobić ozdoby świąteczne, w holu Kina pojawią się wystawcy z żywnością naturalną, a na sali sportowo –widowiskowej będzie można zakupić ręcznie wykonane przedmioty i ozdoby świąteczne – opowiada Agnieszka Tkaczuk, organizator Jarmarku.
       To już piąta, okrągła edycja Jarmarku dlatego organizatorzy przygotowali dla zwiedzających niespodziankę – co pół godziny będą przeprowadzane konkursy, w których nagrodami będą przedmioty przekazane przez wystawców, wśród nich m.in. świeczniki, lampion, bombki, bransoletki, naszyjniki z sutaszu, zabawki, syropy, miody czy wędliny.
      
       Program imprezy:

       Hol główny w godz. 11.00- 14.00 - zajęcia plastyczne dla najmłodszych, którzy będą mogli przygotować nieskomplikowane, ale ładne i praktyczne ozdoby świąteczne.
       Hol dolnym, przy Sali Kameralnej Kina Światowid w godz. 11.00-17.00 - wystawcy będą wodzić na pokuszenie smakowitymi artykułami żywności naturalnej. Nie zabraknie wędlin, pieczywa, miodów, syropów czy wypieków.
       Sala sportowo – widowiskowa w godz. 11.00-17.00 - wystawcy zaprezentują swoje wyroby w kilku kategoriach, m.in. idą święta, kobiece fanaberie, sztuka ludowa, moda i swoboda, artystyczne drobiazgi, domowe klimaty i wspólne dzieło, czyli rękodzieło wytworzone przez członków rożnych stowarzyszeń czy placówek terapeutyczno-wychowawczych. Będzie tam można nabyć ozdoby świąteczne, biżuterię, zabawki, odzież, torebki, kartki, rzeźby w drewnie, ozdoby domowe i wiele innych wspaniałych przedmiotów. Wszystkie one wykonane są ręcznie. A dla tych, którzy zostaną zainspirowani, będą również materiały potrzebne do samodzielnego tworzenia rękodzieła.
      
       Stoiska wystawców będą dostępne w sobotę, 12 grudnia od godz. 11.00 do godz. 17.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • JAKI JARMARK warmińsko mazurski?????/????CHYBA Żuławski bo Elbląg to Żuławy - Powiśle niedouczeni. Pora z powrotem wybrać się do szkoły bo chyba z historii była lufa.