UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wysoczyzna Elbląska okiem artystów

2012-05-10
Aktualizowany 2012-05-11 15:31
 
Elbląg, Wysoczyzna Elbląska okiem artystów
fot. nadesłane

Organizatorzy pleneru "Krajobraz jako byt", Centrum Sztuki Galeria EL oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, zapraszają na wystawę prac uczestników pleneru, odbywającego się aktualnie w Łęczu. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 maja o godz. 18 w Krużganku Galerii EL.

Plener organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu LIFEscape, dofinansowanego przez Program Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk. Projekt ma na celu wypracowanie wzorców ochrony krajobrazu, które zostaną najpierw zastosowane w gminie Tolkmicko (położonej na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej) przy opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego gminy, a później mogą być przełożone na inne rejony Polski oraz na region Południowego Bałtyku. Cel ten ma być zrealizowany w oparciu o współpracę międzynarodową specjalistów z dziedzin powiązanych z zarządzeniem i ochroną krajobrazu: przyrodników, prawników, przedstawicieli samorządów lokalnych. Partnerem wiodącym projektu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w imieniu którego działa Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu. Organizatorem pleneru jest Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej razem z Centrum Sztuki Galeria EL.
       Celem organizowanego pleneru jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnych, uwrażliwianie na piękno krajobrazu naturalnego i kulturowego, integracja środowisk artystycznych i twórczych.
       Artyści biorący udział w plenerze pochodzą z Elbląga, Olsztyna, Gdańska i Ciechanowa. Na wystawie zobaczymy prace 14 artystów: Ewy Niewolskiej (malarstwo), Rity Wójcik (malarstwo), Patrycji Janty-Lipińskiej (malarstwo), Lecha Sokolla (malarstwo), Benedykta Kroplewskiego (malarstwo), Zbyszka Opalewskiego (malarstwo), Jerzego Kosacza (malarstwo), Marka Zalewskiego (malarstwo), Anny Taut (malarstwo), Małgorzaty Witschenbach (malarstwo), Marka Świąteckiego (pastele), Krzysztofa Koseckiego (fotografia), Grzegorza Hryniewicza (fotografia) i Waldemara Cichonia (rzeźba).
       Wystawę będzie można oglądać do 23 maja.
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama