UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyśpiewają Niepodległą

 
Elbląg, Wyśpiewają Niepodległą
fot. nadesłana

„Młodzi i Krzywda” szykują kolejny, energetyczny koncert dla mieszkańców miasta. Już 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji, o godzinie 13.30 zagrają na Placu Katedralnym. W repertuarze znajdą się tradycyjne pieśni patriotyczne, jak i współczesne utwory o wolności.

Od początku marca ponad 30-osobowy skład przygotowuje się pod okiem Bartka Krzywdy i Anny Łebek-Obryckiej, do kolejnego, czwartego już występu. Poza regularnymi próbami, które w ramach współpracy Spółdzielni Socjalnej Idea- głównego organizatora - z Młodzieżowym Domem Kultury, odbywają się w salach na ul. Warszawskiej, młodzi mieli okazję popracować z profesjonalistami. W miniony weekend odbyły się warsztaty dedykowane uczestnikom muzycznego zamieszania, które poprowadzili zaproszeni eksperci. Uczestnicy pod okiem świetnych instruktorów szlifowali umiejętności i szykowali się do koncertu "Moja Niepodległa", który zagrają w najbliższy czwartek (3 maja).
       Zajęcia z emisji głosu, które prowadziła Ula Olejniczak, chórzystka chóru Cantata, były spotkaniem z wewnętrznym dźwiękiem, artykulacją i dykcją. Wyjątkowo energetycznie przebiegały warsztaty instrumentalne z perkusistą - Adamem Golickim - dwóch perkusistów i trzech dżembistów dudniło ile sił! A improwizacje muzyczne z wirtuozem skrzypiec - Łukaszem Ziębą - stały się swoistym, międzypokoleniowym jam session.
       Przed ekipą „Młodzi i Krzywda” jeszcze dwie próby generalne i finał, czyli godzinne spotkanie z dobrymi dźwiękami, świetnym repertuarem i energią młodych. Na scenie pojawią się również zdobywczynie pierwszych miejsc w konkursie wokalnym „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce” zorganizowanym przez Spółdzielnię Socjalną Idea na początku kwietnia br. Widzowie usłyszą Annę Malewicz i Zosię Zelonkę z SP 16 oraz Weronikę Gładka z Gimnazjum Nr 2.
       Koncert „Moja Niepodległa” odbędzie się 3 maja o godz. 13.30 na Placu Katedralnym.
       Głównym organizatorem działania jest Spółdzielnia Socjalna Idea.
      
       Koncert „Moja Niepodległa” organizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną Idea we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu w ramach projektu „Moja Niepodległa” realizowanego przy współudziale środków finansowych samorządu Miasta Elbląg.
Spółdzielnia Socjalna Idea
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama